23 / Червень, 2022
Асоціація міст України підтримує зв'язок із представниками місцевих органів управління освітою, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях.  
Агресор тисне на українських освітян, заповнюючи інформаційний простір заявами про плани на подальшу співпрацю з закладами освіти та інтегрування російських освітніх програм у навчальний процес, проведення перепідготовки педагогів для роботи за російськими освітніми стандартами на території анексованого Криму. Серед жителів окупанти поширюють меседжі про можливості  випускникам безоплатно навчатися у закладах вищої освіти на території рф.
Абсолютна більшість працівників освітньої сфери залишається вірною Україні й налаштована патріотично, незважаючи на те, що така позиція пов’язана з ризиком для життя. 
Асоціація міст України вважає, що доцільно розробити та оприлюднити короткострокові чи довгострокові плани з відновлення роботи освітньої сфери тимачасово окупованих територій, щоб надати працівникам освітньої сфери впевненості у тому, що звільнення вже близько. Також АМУ пропонує анонсувати особливий порядок прийому випускників з окупованих територій до закладів вищої освіти.
 
АМУ направила відповідний лист до Міністра освіти і науки України С.Шкарлета і сподівається, що нагальні потреби і прохання освітян, які вимушено знаходяться на тимчасово окупованих територіях, МОН не залишить поза увагою. Ми спільно повинні зробити все, для наближення Перемоги України!
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)