08 / Липень, 2022
В умовах збройної агресії рф проти України створення безпечних умов для учнів та працівників в закладах освіти є першочерговим завданням як для центральної влади, так і для місцевого самоврядування. Вже сьогодні громади мають почати приводити у готовність до використання за призначенням наявні об'єкти фонду захисних споруд, щоб встигнути до початку навчального процесу. Крім того їм необхідно вжити заходів щодо створення та облаштування на території закладів освіти найпростіших укриттів.
Проте існує високий ризик, що завдання з облаштування укриттів у закладах освіти не буде виконано вчасно, оскільки не всі місцеві бюджети мають необхідні кошти для виконання такого завдання. А відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 р. № 590 "Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану" Держказначейство здійснює платежі на ремонт споруд цивільного захисту не в першу чергу.
Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із проханням сприяти громадам щодо оперативності вирішення питання створення безпечних умов перебування у закладах освіти учнів (вихованців) і працівників.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)