18 / Червень, 2021
16 червня аналітик АМУ з питань освіти Тетяна Куценко у режимі онлайн відео долучилася до IV Форуму керівників органів управлінь освітою, директорів закладів загальної середньої освіти  «Реформування загальної середньої освіти: виклики та нововведення», що проходив у м. Суми.
На Форумі виступали: Вікторія Медвідь, заступник голови Сумської ОДА, Вікторія Гробова, директор Департаменту освіти і науки Сумської ОДА, Сергій Горбачов, освітній омбудсмен України, Сергій Дятленко, експерт з питань освіти, Анастасія Софієнко, керівник експертної групи з питань бюджетування  Директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик Міністерства освіти і науки України.
Тетяна Куценко  присвятилв виступ ролі АМУ у формуванні законодавчого поля для діяльності органів місцевого самоврядування у сфері освіти.
Зокрема, аналітик наголосила, що АМУ це:
  • представлення й захист законних інтересів територіальних громад в діалозі з центральною владою ;
  • підтримка і розвиток місцевого самоврядування;
  • формування законодавчого поля для діяльності органів місцевого самоврядування;
  • захист інтересів членів АМУ, надання їм методичної, правової та інформаційної підтримки;
  • організація діалогу та обміну досвідом, поширення найкращих практик між членами АМУ.
Для здійснення такої діяльності АМУ має та застосовує усі необхідні інструменти:
  • долучається до законотворчого процесу, співпрацюючи з парламентськими Комітетами
  • бере участь  у засіданнях Уряду з правом дорадчого голосу у питаннях, що стосуються місцевого самоврядування
  • співпрацює з ЦОВВ через різноманітні робочі групи та погодження розроблених ними НПА
  • аналітики та експерти АМУ надають експертні висновки на проєкти НПА, у яких зазначають  можливий вплив на місцеве самоврядування
  • проводять опитування в громадах, виявляючи нагальні потреби місцевого самоврядування в галузі.
Тетяна Куценко розповіла, над якими основними законопроєктами у сфері освіти ведеться сьогодні робота в АМУ, це закопонороєкти № 4829-1, яким вносяться зміни до освітньогго законодавства, що стосуються реформування старшої школи; та № 5230, яким врегульовуються питання майна ліквідованих освіти у сільській місцевості. Також розповіла про роботу над удосконаленням Формули освітньої субвенції на наступний 2022 рік, у рамках робочої групи при МОН.
Аналітик, користуючись нагодою, запросила усіх учасників Форуму до спільної роботи з удосконалення освітнього нормативно-правового поля та нагадала, що саме зараз на сайті МОН проходить громадське обговорення Порядку аналізу органів місцевого самоврядування з питань освіти. Це вже другий варіант документу, що був суттєво доопрацьований. Так, завдяки висновку АМУ про те, що аналіз діяльності органів місцевого самоврядування не є, та не може бути актом державного контролю, вдалось істотно сплинути на проєкт Порядку.
По завершенню виступу Т.Куценко відповіла на запитання учасників Форуму та запевнила, що усі проблеми, які сьогодні виникають на місцях із забезпеченням якісної та доступної освіти, необхідно вирішувати спільними зусиллями, в тому числі через ініціювання змін до правового освітнього поля та донесення цих проблемних питань до центральної влади й спільного пошуку шляхів їх розв’язання.
  
 
Матеріали виступу Т.Куценко.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)