01 / Жовтень, 2019

30 вересня 2019 року у приміщення зали Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відбулось засідання робочої групи Міністерства культури України з розроблення проєкту Концепції інклюзивної мистецької освіти під головуванням начальника відділу мистецької і художньої культури Тетяни Колос. Участь у засіданні взяли представники закладів мистецької освіти з різних областей України, профспілок та експерти у сфері. Від Асоціації міст України до розроблення проєкту Концепції інклюзивної мистецької освіти долучилась аналітик Аналітичного центру Людмила Мозгова.

  

Учасники робочої групи узгодили структуру Концепції, обговорили основні змістові лінії, а також модель забезпечення інклюзивної мистецької освіти. Крім того, висловили міркування щодо перспектив співпраці з Інклюзивно-ресурсними центрами у частині психологічного супроводу учасників освітнього процесу закладу позашкільної освіти.

Завдяки участі аналітика АМУ вдалось уникнути вживання у проєкті складної термінології та дублювання норм інших нормативних актів, уточнено окремі формулювання. Крім того, текст проєкту Концепції узгоджено із законами України «Про освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні». Зокрема, вдалось не допустити створення окремих відділів із питань інклюзивної мистецької освіти на рівні органів місцевого самоврядування. Всі погодились із позицією, що варто такий напрям роботи передбачити в діяльності вже створених Інклюзивно-ресурсних центрах, оскільки це дозволить не витрачати значний ресурс громад, а спрямувати його на інші важливі потреби. Крім того, вихованці закладів мистецької освіти, зазвичай, належать до контингенту учнів інклюзивних класів закладів загальної середньої освіти, що дозволить комплексно охопити послугами ІРЦ цих дітей. Щоб забезпечити виконання цього завдання, необхідно внести зміни в чинне Положення про Інклюзивно-ресурсний центр та узгодити всі питання із Міністерством освіти і науки України.

Наразі пропозиції членів робочої групи опрацьовуються Міністерством культури України і після узгодження у вигляді проєкту Концепції будуть подані на громадське обговорення.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)