22 / Вересень, 2016

21 вересня 2016 року аналітик Центру аналізу та розробки законодавства Асоціації міст України Людмила Мозгова за запрошенням організаторів взяла участь у засіданні фокус-групи проекту Європейського Фонду Освіти «Децентралізація професійно-технічної освіти в Україні». У рамках цього проекту заплановано 10 фокус-груп у п’яти пілотних регіонах: Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській. Рівненській областях та м. Києві.

Тема засідання першої фокус-групи, яка працювала у м. Києві, стосувалась законодавства у галузі професійно-технічної освіти в Україні. Учасниками зустрічі, окрім представника АМУ, були представники Міністерства освіти і науки України, директори професійно-технічних навчальних закладів.

Модератором заходу був міжнародний експерт із підтримки децентралізації в Україні Ян Герчинський, який за підсумками обговорення запропонував зупинитись на таких необхідних змінах та доповненнях до проекту Закону «Про професійну освіту», запропонованого Міністерством освіти і науки України:

- законопроект має містити чіткі формулювання та визначені відмінності між різними типами навчальних закладів професійної освіти;

- у нормативно-правовому акті мають бути чітко сформульовані вимоги до керівника навчального закладу та розписана процедура його призначення;

- необхідно визначити на рівні законодавства склад комісій, які проводитимуть конкурс із претендентами на керівництво закладами професійної освіти, чітко визначити роль засновника у цьому процесі;

- законопроект не містить чітко виписаних повноважень виконавчих органів із питань освіти міст-обласних центрів у сфері професійної освіти;

- є необхідність надавати автономії керівникам закладів професійної освіти у питаннях розпорядження спеціальними фондами та у питаннях коригування типових штатних розписів відповідно до вимог та спеціалізації навчальних закладів.

Експерт АМУ наголосила на потребі передусім прийняття нового Закону України «Про освіту», надала фахові висновки щодо проекту Закону «Про професійну освіту», зауважила про необхідність визначати права засновників закладів професійної освіти щодо управління та фінансування комунальних навчальних закладів.

За результатами засідань таких фокус-груп Європейським Фондом Освіти буде розроблено бачення щодо реформування професійно-технічної освіти України у форматі Зеленої Книги.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)