06 / Січень, 2023

Асоціація міст України звернулась до фракцій і груп Верховної Ради України проти збільшення сфер контролю Антимонопольного комітету в проєкті Закону про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та інших законодавчих актів України щодо державної допомоги суб’єктам господарювання №5648 в доопрацьованій Комітетом редакції від 26.12.2022 року.

Законопроєкт 5648 передбачає, серед іншого, запровадження контролю Антимонопольного комітету за:
►витратами з місцевих бюджетів на гарантовані державою послуги бюджетних установ - за школами, садочками, лікарнями, соціальними установами, закладами культури;
►суб’єктами господарювання, які сплачують місцеві податки та збори не за максимально можливими ставками таких податків;
►підприємствами критичної інфраструктури, які надають послуги водопостачання та водовідведення, теплопостачання у випадках відшкодування їм різниці в тарифах.
Таким чином, новому адміністративному і податковому тиску пропонується піддати мільйони комунальних і приватних суб’єктів господарювання та підприємців.
 
І це при тому, що бюджетні витрати вже сьогодні контролюються Державною аудиторською службою та Рахунковою палатою України,  податкова сфера контролюється Державною податковою службою України, а діяльність комунальних підприємств, в тому числі обґрунтування розмірів тарифів, жорстко контролюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. 
 
З огляду на зазначені вище зауваження, Асоціація міст України звернула увагу народних депутатів на те, що законопроєкт №5648 в доопрацьованій редакції Комітету від 26.12.2022 року вводить:
- дублювання повноважень органів центральної влади;
- обмеження повноважень місцевого самоврядування;
- збільшення податкового тиску;
- посилення адміністративного навантаження на суб’єктів господарювання;
- стримання місцевого економічного розвитку.
 
Асоціація міст України виступила проти законопроєкт №5648 в доопрацьованій редакції Комітету від 26.12.2022 року.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)