08 / Серпень, 2023

08 серпня 2023 року Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, та Ігор Лицур, Виконавчий директор ДП «Ліси України», підписали Меморандум про співпрацю між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Державним спеціалізованим господарським підприємством «Ліси України».

 

Основною метою Меморандуму є співпраця для розвитку лісових ресурсів держави та територіальних громад.

Передбачається:

- спільна участь сторін у підготовці проєктів нормативно-правових актів у сфері лісових відносин,

- сприяння участі держави і територіальних громад у різних заходах зі збільшенні лісистості, відновлення та розширення лісового фонду, зокрема, шляхом збереження самосійних лісів,

- організація діалогу з вирішення спірних питань користування лісами тощо.

Олександр Слобожан, наголосив, що підписанню документу передувала копітка тривала робота, було проведено низку виїзних розширених зустрічей голів громад, членів Правління Асоціації міст України та представників лісової галузі. Зокрема, поїздка на Волинь, підсумки якої розглядались на останньому засіданні Правління Асоціації.

«Маємо разом працювати для пошуку та реалізації найкращих рішень в інтересах мешканців громад і держави», - зазначив він.

Юрій Болоховець,  Генеральний директор ДП “Ліси України”, присутній на підписанні, зазначив:

«Підписаний меморандум – це початок нашої системної співпраці з Асоціацією міст України. В центрі уваги – відновлення лісів, що постраждали від бойових дій, збереження самосійних лісів, організація діалогу для вирішення спірних питань між ДП «Ліси України» та місцевими громадами.

Сподіваюсь, спільні заходи ДП та АМУ збільшить кількість громад, які ухвалили рішення передати залісені ділянки у лісовий фонд. Збереження самосійного лісу має не лише екологічний аспект. Це збільшення податків у місцевий бюджет, створення нових робочих місць. Тож, від збереження лісу виграє і держава, і громада».

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)