20 / Вересень, 2023

19 вересня 2023 року у Києві відбулася стратегічна сесія «Реформа старшої профільної школи», яку організували Швейцарсько-український проєкт DECIDE та Міністерство освіти і науки України. Вона об’єднала більш як 100 освітніх експертів, управлінців, представників асоціацій органів місцевого самоврядування, громадських організацій та бізнес-об’єднань.

Експерт з питань освіти АМУ Ковальов Владислав взяв участь та надав пропозиції у блоці фінансування. Відповідаючи на питання – «Хто має фінансувати академічні ліцеї, професійні коледжі?» - експерт подав наступну пропозицію: «У питаннях фінансування, головним ініціатором має виступити держава, створити простір або передати наявний, виділити окрему субвенцію на закупівлю необхідного профільного забезпечення та передати у власність громади, де знаходиться такий заклад освіти. Громада в свою  чергу за рахунок своїх можливостей буде організовувати освітній процес в таких закладах освіти». Також варто зазначити необхідність поступового переходу до такої системи освіти, оскільки потужності, як державного так і місцевих бюджетів в умовах війни є недостатніми щоб забезпечити швидкий перехід на новий освітній процес.

Асоціація міст України буде активно долучатись до робочих груп щодо «реформи старшої профільної школи» та надавати пропозиції до покращення майбутнього  української освіти.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)