01 / Березень, 2019
21 лютого у м. Бучі відбулось друге засідання Робочої групи з написання Стратегії розвитку Бучанської міської територіальної громади
Зі вступним словом до учасників звернувся Перший заступник Бучанського міського голови Шаправський Тарас Олександрович, який привітав усіх присутніх. Під час вступної бесіди Тарас Олександрович наголосив на важливості Стратегії: «Стратегія визначає курс розвитку території», після чого налаштував усіх на плідну працю.
Консультант зі стратегічного планування Руслан Фронц коротко розповів про порядок денний другого засідання робочої групи із стратегічного планування, яке відбувається в рамках проекту «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст», який реалізується Асоціацією міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини і Європейським Союзом.
Консультант нагадав учасникам теоретичні відомості про Профіль громади та його призначення, після чого презентував інформацію, яка міститься у Профілі Бучанської міської ОТГ: «Це є першим варіантом Профілю Бучанської міської ОТГ, який ще буде доопрацьовуватись. Економічна складова є основою для планування: необхідно знати, що ми маємо на сьогодні та подивитись динаміку протягом років».
Крім того, консультант зосередив увагу на подальшій діяльності: «Для того, щоб дальше працювати, нам потрібно знати куди ми рухаємось, тому потрібно визначитись з місією та баченням Бучанської міської ОТГ. Кожна громада унікальна й має конкурентні переваги, проте потрібно цю родзинку знайти й на ній ставити акцент». Ще одним важливим кроком при написанні Стратегії, аби досягти того бачення, яке ми напрацювали, потрібно визначити чинники, які допоможуть досягти бажаного й вказати загрози, які можуть бути перепоною. Тобто, потрібно зробити SWOT – аналіз сильних та слабких сторін, можливостей та загроз».
Після створення загального бачення розвитку Бучанської ОТГ, учасники групи разом з консультантами перейшли до визначення стратегічних напрямів, формування стратегічних та оперативних цілей. Під час дискусії було визначено стратегічні напрями: «розвиток економіки – це той важливий напрям, завдяки якому можна забезпечити комфортні умови життя людини», - наголосив Перший заступник Бучанського міського голови. Під кінець заходу учасники підсумували результати другого засідання, а також запланували наступні кроки.

      

Довідково. Проектом «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст», який реалізується Асоціацією міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини і Європейським Союзом передбачається сприяння у розробленні стратегічних та програмних документів територіальних громад малих міст, в тому числі ОТГ, що передбачає цілий комплекс практичних заходів, результатом яких стане розроблення проектів стратегій розвитку територіальних громад, планів заходів з їх реалізації та відповідних систем моніторингу. Наразі, це  важливий напрям у діяльності та розвитку територіальних громад, адже якісна планувальна документація є основою для розвитку територій та сприяє підвищенню їх конкурентоспроможності, залученню додаткових ресурсів, в т.ч. інвестицій.
Для участі у конкурсі  надійшло 76 заявок  з 22 областей, переможцями стали 10 територіальних громад малих міст, в тому числі ОТГ (членів АМУ), для яких і буде розроблено відповідні стратегічні та програмні документи.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)