13 / Серпень, 2019
13 серпня на позачерговому засіданні сесії Бучанської міської ради схвалено Стратегію розвитку Бучанської міської об’єднаної територіальної громади до 2029 року.
У засіданні, яке провів Бучанський міський голова Анатолій Федорук, взяли участь в. о. старост населених пунктів громади, члени виконкому, керівники громадських організацій, підприємств, члени молодіжної ради, представники громадськості. Асоціацію міст України представляли Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, виконавчий директор Київського РВ АМУ Гаррі Мартін, експерт АМУ Людмила Даменцова.
  
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан привітав громаду з прийняттям Стратегії та зазначив, що Бучанський проект переміг у конкурсі серед 100 поданих документів з усієї України і був відібраний для підтримки Європейськими інституціями. «Бучанська громада чесно на конкурсних засадах виборола право участі в Проекті АМУ і сьогодні затверджує основоположний документ державного планування, на основі якого буде розвиватися громада. Цей документ є важливим як в бюджетному процесі, так і загалом в житті громади. Приєднані громади мають знати, що їх розвитком опікуються», - наголосив О.Слобожан. Окрім того, Стратегія дасть можливість на рівних говорити зі світовими партнерами. Важливо, що документ не нав’язаний зверху, а розроблений членами робочої групи, яка налічує понад 40 фахівців.
     
Стратегію розвитку Бучанської ОТГ на період до 2029 року презентував перший заступник Бучанського міського голови Тарас Шаправський. Він зазначив, що у процесі розробки Стратегії проект «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст», який реалізується ВАОМС Асоціація міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної республіки Німеччини і Європейським Союзом, здійснював методичне забезпечення, експертний аналіз даних і результатів досліджень, отриманих під час здійснення процесу планування. Також АМУ забезпечувала надання консультаційних послуг з питань з усіх аспектів стратегічного планування та розвитку громади.
Стратегія розвитку громади на сьогодні це швидше не “дорожня карта”, а документ, який “must have”громада, - сказав доповідач. У ньому міститься коротка характеристика стану соціально-економічного і просторового розвитку громади, а також йдеться про стратегічні бачення та місію, пріоритетні цілі, звітність перед громадою, фінансові джерела та інструменти реалізації стратегії. Стратегічними напрямами розвитку громади визначено: комфортні умови життя людини та розвиток місцевої економіки. Більше про Стратегію можна дізнатися на ФБ сторінці Бучанської ОТГ
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)