17 / Лютий, 2020
Міністерство цифрової трансформації України та Eurasia Foundation підписали тристоронні Меморандуми про співпрацю в межах реалізації проєкту щодо відкритих даних з міськими головами Маріуполя, Слов'янська, Тернополя та Харкова.
Мета співпраці – розвиток політики відкритих даних у містах на всіх рівнях:
▪ аудит відкритих даних та вдосконалення нормативної бази;
▪ розвиток технічної інфраструктури та створення порталу відкритих даних;
▪ професіоналізація службовців з оприлюднення та використання даних;
▪ співпраця з бізнесом, громадськістю, медіа та формування open data-спільнот.
Реалізація проєкту дасть громадянам більше відкритих міських даних, підвищить прозорість та підзвітність міської влади, а відповідно — довіру містян. А також більше обґрунтованих рішень у формуванні міської політики розвитку громади, корисних сервісів та рішень на основі даних для вирішення щоденних проблем містян.
Співпраця відбувається в межах програми «Відкриті дані для розвитку міст», яка діє в Україні від 2018 року за підтримки проєкту USAID/UK aid проєкт «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах/TAPAS».
Наразі до цієї програми долучилися вже 9 міст України: Вінниця, Чернівці, Кропивницький, Житомир, Івано-Франківськ, Дніпро, Тернопіль, Дрогобич, Львів.
Асоціація міст України вітає таке рішення, оскільки забезпечення для кожного члена територіальної громади відкритості та доступності інформації про діяльність органів місцевого самоврядування через інтернет - одна із стратегічних цілей АМУ.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)