27 / Вересень, 2023

7-14 вересня 2023 року делегація Асоціації міст України перебувала у Німеччині, де взяла участь у Першій зустрічі Українсько-німецької мережі з інтегрованого розвитку міст (м. Лейпциг) та 16-ому Федеральному конгресі з національної стратегії розвитку міст (м. Єна).

Українсько-німецька мережа з інтегрованого розвитку міст складається з міст Київ, Вінниця, Полтава, Львів, Чернівці, Берлін, Лейпциг, Карлсруе, Фрайбург, Мангейм, була створена в рамках проєкту «Діалоги задля розвитку міст», що фінансується GIZ.
Партнерами мережі є Асоціація міст України та Асоціація міст Німеччини.

Під час Першої зустрічі Укрїнсько-німецької мережі представники українських громад ознайомились з кращими практиками і проєктами інтегрованого розвитку, механізмами створення громадських просторів для різних категорій населення, стратегічного планування і перепланування територій, будівництва соціального житла в місті Лейпциг.

Також обговорили з представниками німецьких громад потреби й пріоритети у відновленні та розвитку громад, можливі теми для обміну досвідом, а також подальші кроки у співпраці.

16-ий Федеральний конгрес з національної стратегії розвитку міст відбувся у м.Єні 12-13 вересня під егідою Міністерства житлово-комунального господарства та містобудування Німеччини. 

Участь у заході взяли Міністерка житлово-комунального господарства та містобудування Німеччини Клара Гайвіц, заступниця Міністра інфраструктури України Олександра Азархіна, делегації представників місцевого самоврядування Німеччини, України, Бразилії, Південно-Африканської Республіки тощо, - було понад 700 учасників з різних країн світу.

Основною темою конференції було вирішення житлових питань для великої кількості мешканців, будівництво доступного житла, перепланування старого житлового фонду, впровадження новітніх технологій у містобудівній галузі, планування територій, зміни клімату, стійкість та відновлення тощо. Окрему увагу було приділено електронним послугам в Україні, а також скандальному законопроєкту № 5655, який загрожує серйозними негативними наслідками для України у разі його підписання Президентом України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)