03 / Липень, 2025

Представники муніципалітетів Вінницької, Волинської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей, визначені за участі Асоціації міст України, представили громади на Демонстраційних днях команд місцевих ініціатив грантової програми «Партнерство задля відновлення», що відбулися 25-26 червня 2025 року в Кам’янці-Подільському.

 

Михайло Посітко, Кам’янець-Подільський міський голова Хмельницької області, привітав учасників та підкреслив актуальність і суспільну значущість проєктів, що реалізуються за підтримки ПРООН, особливо в умовах воєнного часу.

Мустафа Саіт-Аметов, Керівник Програми розвитку регіонів ПРООН в Україні, у вітальному слові зазначив, що реалізовані проєкти посилюють спроможність місцевої влади, неурядових організацій та бізнесу через підвищення рівня знань з локалізації цілей сталого розвитку, навичок та інституційної взаємодії для ефективного планування та впровадження локальних ініціатив.

Протягом двох днів представники громад презентували запроваджені ними проєкти:

Валентина Добридіна, представниця Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю, голова ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» представила ініціативу «Покращення доступу до державних послуг вразливих груп населення та посилення їх ролі в житті Сторожинецької громади», що спрямована на підвищення загального рівня інклюзивності та якості надання державних послуг і охоплює 17 населених пунктів Чернівецької області.

Алла Печенюк, голова ГО «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень», презентувала проєкт «Соціальна та психологічна реабілітація дітей, які зазнали психотравмівних наслідків війни шляхом створення простору для контактних занять з тваринами», що впроваджується у Кам’янець-Подільській громаді Хмельницької області та є першим закладом такого типу у Хмельницькому регіоні, що слугуватиме реабілітаційним, комунікаційним, освітнім майданчиком для дітей.

Аліна Олійник, співзасновниця «Бакота Хаб», внутрішньо переміщена особа, розповіла про проєкт «Бакота Інтенсив: програма для ветеранів, жінок та ВПО», який включає лекції та воркшопи від успішних крафтових виробників, а також практичні заняття з написання грантових заявок та пошуку грошей на відкриття власної справи. Ініціатива впроваджена завдяки міжсекторальному партнерству Староушицької селищної ради, КП «Відродження» Староушицької територіальної громади, ГО «Хмельницьке Обласне Молодіжне Громадське Об'єднання «Територія», Агенції Сталого Розвитку,м. Хмельницький, Міжнародного агротуристичногокластеру «Дністер 1362».

Тетяна Янюк, начальниця відділу проєктного менеджменту і цифровізації Горохівської міської ради Волинської області, проінформувала про створення ініціативи «Партнерство задля підвищення інклюзивності Горохівської та Рожищенської громад», метою якої є покращення якості надання освітніх послуг, підготовка до адаптації в соціумі дітей з особливими потребами.

Анастасія Калітник, головна спеціалістка управління економіки  Ямпільської міської ради, та
Мирослава Марченко, голова ГО «Туристична Ямпільщина», розповіли про проєкт «Етно-туризм у Клембівці: жива історія та традиції», що має на меті не лише зберегти культурну спадщину регіону, а й сприяти економічному розвитку громади через підтримку ремесел та залучення туристичних потоків.

Олег Валов, директор ТОВ «Компанія «Еко-інвест», представив ініціативу «Запровадження системи сортування, роздільного збирання та оброблення твердих побутових відходів на території Бережанської міської територіальної та сусідніх сільських громад Тернопільської області», завдяки реалізації якої у громаді облаштовані спеціальні майданчики та розміщені контейнери для роздільного збору сміття, а також ведеться просвітницька робота щодо поводження з відходами.

Катерина Нагірська, представниця команди ГО «Перспективи Волині», презентувала проєкт «Бібліотека для всіх: створення та облаштування інклюзивного громадського простору на базі публічної бібліотеки Луцької міської територіальної громади», що забезпечує рівні можливості для всіх незалежно від віку, фізичних можливостей, соціального статусу, що особливо важливо в умовах війни. Ініціативу запроваджено завдяки міжсекторальному партнерству Департамента культури Луцької міської ради, Комунального закладу «Луцька міська централізована бібліотечна система» та ГО  «Перспективи Волині».

Мар’яна Ратушко, інспекторка відділу інфраструктури, інвестицій та житлово-комунального господарства Ланівецької міської ради Тернопільської області, зазначила про створення оздоровчо-туристичного простору «Соляна вежа» для підтримки дихальної системи, реабілітації після хвороб і психологічного відновлення, зокрема й для наших захисників, що не має аналогів в Україні.

Роман Штогрин, директор Державної реабілітаційної установи
«Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля», представив проєкт «Гончарство в темряві», що впроваджується у Вінницькій громаді і сприяє незалежності, комфортному пересуванню та впевненості в собі кожної людини та спрямований на комплексну підтримку розвитку навичок самостійного життя та адаптації в суспільстві людей з порушенням зору.

Людмила Яремчук, експертка з питань соціального захисту Асоціації міст України, членкиня відбіркового комітету грантової програми, зазначила, що серед ключових заходів проєкту – ремонт приміщень, закупівля меблів, обладнання та оргтехніки, виготовлення візуальної продукції.

«Реалізовують усі задуми люди, тож важливою складовою програми є освітня частина, яка дає змогу забезпечити сталий і якісний розвиток ініціатив,  започаткованих в громадах», – зазначила експертка Асоціації міст України.

Захід відбувся в межах проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення» (EPSR), який фінансує уряд Швеції через Шведське агентство з міжнародної співпраці та розвитку (Sida) та виконує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)