06 / Лютий, 2024

Державне агентство лісових ресурсів України знову надало проєкт Закону України «Про особливості управління об'єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України» для надання зауважень та пропозицій.

Асоціація міст України надала в Держлісагентство своі заперечення  до проєкту як такого, що порушує конституційні гарантії місцевого самоврядування, позбавляє територіальні громади матеріальної та фінансової основи, знищує результати реформи місцевого самоврядування та проведеної децентралізації.

Цим законопроєктом пропонується позбавити громади прав власності на земельні ділянки лісогосподарського призначення під виглядом визначення особливостей утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України».

Про недопущення подальшого розгляду такої законодавчої ініціативи Асоціація міст України раніше вже зверталась до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля та Урядового комітету з питань економічної, фінансової політики, паливно-енергетичного комплексу та стратегічних галузей промисловості.

Петиція до Президента України про захист комунальних лісів набрала 25974 голоси.

Асоціація міст України й надалі вживатиме заходів щодо недопущення реалізації ініціатив, які мають на меті позбавлення територіальних громад прав власності, зокрема на земельні ділянки лісогосподарського призначення.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)