20 / Грудень, 2019
19 грудня 2019 року, в приміщенні Мистецького Арсеналу у Києві відбулась стратегічна сесія Міністерства культури, молоді та спорту України «Мистецька освіта майбутнього». Захід пройшов за участі заступника Міністра Ірини Подоляк, яка зауважила, що в середньому вартість навчання однієї дитини в закладі мистецької освіти у рік складає 12463 грн, а з місцевих бюджетів на ці потреби виділяється у рік 4,6 млрд грн.
У стратегічній сесії взяли участь близько 60 представників закладів початкової мистецької освіти з усіх куточків України.

   

Захід був поділений на дві основні частини: панельні дискусії за участю основних стейкхолдерів та роботу в групах з професійним фасилітатором. Модератором панельних дискусій стала Радник Міністра культури, молоді та спорту України Галина Григоренко.
У першій панельній дискусії взяла участь аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова, яка від імені органів місцевого самоврядування представила бачення щодо оптимізації, розвитку та модернізації мережі закладів початкової мистецької освіти у громадах (презентація). Аналітик, зокрема, акцентувала на тому, що за інформацією Мінфіну видатки з місцевих бюджетів на розвиток позашкільної освіти, частиною якої є початкова мистецька освіта, зростають.
«Зростання видатків місцевих бюджетів на потреби мистецької освіти свідчить про увагу органів місцевого самоврядування до цієї важливої сфери. У той же час існує безліч викликів, повязаних із тим, що на місцевий рівень передається все більше повноважень, але при цьому ресурсне забезпечення є обмеженим. Саме тому оптимізація мережі закладів освіти на часі. Однак маємо зважати на основні її вимоги враховувати потреби дітей та необхідність конструктивного діалогу заради розвитку мистецької освіти. Тому, якщо в однієї громади є заклад мистецької освіти, що працює не на повну потужність, достатньо укласти договір про міжмуніципальне співпробітництво, щоб діти іншої громади мали доступну мистецьку освіту. Бюджетний кодекс України дозволяє це», ‒ наголосила Людмила Мозгова.

 

Під час виступу аналітик Асоціації міст України розповіла про основні рівні діалогу, необхідність яких є очевидною:

  • органів місцевого самоврядування та здобувачі освіти (їх батьків);
  • органів місцевого самоврядування та Центральних органів виконавчої та законодавчої влади;
  • органів місцевого самоврядування однієї громади та органів місцевого самоврядування іншої громади (у частині міжмуніципальної співпраці);
  • органів місцевого самоврядування та керівників закладів освіти і педагогів.

Спікерами панельної дискусії також були заслужена артистка України, доцент кафедри скрипки НМАУ імені П. Чайковського Мирослава Коротович, музикант, культуролог, арт-менеджер Олесь Журавчак, проректор з навчальної роботи НМАУ імені П. Чайковського Віктор Бондарчук, програмний директор ФДР Медіасервісу Вадим Карпяк, співголова Громадської організації «Батьки SOS» Олена Бондаренко та ін.

У другій половині дня учасники стратегічної сесії долучились до групової роботи й напрацювали пропозиції до візії розвитку сфери мистецької освіти, її завдань та напрямів реформування.

 

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)