09 / Жовтень, 2019
9 жовтня 2019 року Івано-Франківська міська рада прийняла рішення про добровільне приєднання Підлузької та Черніївської сільських територіальних громад. Це завершальний етап процедури приєднання.  Підлузька та Черніївська сільські ради також сьогодні прийняли остаточні рішення.
Івано-Франківськ став п’ятим  обласним центром, який завершив процес приєднання. Консультативну допомогу у проходженні етапів приєднання надавали регіональні консультанти офісу реформ при Івано-Франківському регіональному відділенні Асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Раніше  приєднання до територіальної громади міста обласного значення завершили: Житомир – 27 вересня 2018 року, Вінниця – 26 жовтня 2018 року, Тернопіль – 14 листопада 2018 року, Суми – 24 квітня 2019 року.
Загалом в Україні від моменту прийняття змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» вже 39 міст обласного значення завершили процедуру приєднання  територіальних громад. Відбулося приєднання 89 сільських та селищних територіальних громад. Також спостерігається і процес так званого «доприєднання», коли міста обласного значення приєднавши одну територіальну громаду приєднують ще.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)