25 / Жовтень, 2021
Питання незабезпеченості заробітної плати педагогічних працівників Долинської міської територіальної громади освітньою субвенцією розглядається у судовому порядку - 26 березня 2021 року Долинська міська рада звернулася до суду з Позовною заявою через невиконання державою своїх зобов‘язань перед освітянами. Позивач вимагає додати кошти освітньої субвенції для того, щоб погасити заборгованість із зарплат педагогічним працівникам. 
Так, Долинська міська рада наполягає на тому, що внаслідок протиправної бездіяльності відповідачів порушено її права на отримання належного обсягу освітньої субвенції у 2021 році та порушено права педагогічних працівників Долинської територіальної громади на своєчасне отримання в повному обсязі заробітної плати. Відповідачами  у справі виступають Кабінет Міністрів України, Міністерство освіти і науки України, Івано-Франківська обласна державна адміністрація.
Як зазначає заступник Долинського міського голови Алла Шевченко, ще з початку року міськрада підрахувала, що коштів не вистачатиме на чотири місячні фонди заробітної плати, а це – більше 30 млн грн. Таких коштів у бюджеті громади немає.
7 вересня відбулося перше засідання у справі. Івано-Франківський окружний адміністративний суд мав намір розглянути цю справу у письмовому провадженні, але на прохання Долинської громади призначив до розгляду у відкритому судовому засіданні.
Після засідання 21 вересня Івано-Франківський окружний адміністративний суд ухвалив витребувати в Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України письмові пояснення щодо процедури визначення обсягу освітньої субвенції для Долинської територіальної громади (Ухвала суду). 
Чергове судове засідання, що мало відбутись 18 жовтня, перенесено у зв’язку із клопотанням представника Уряду щодо продовження строку на виконання попередньої ухвали суду. Наступне засідання суду заплановане на 2 листопада.

Нагадаємо, на початку 2021 року АМУ провела опитування громад-членів щодо наявності прогнозованого дефіциту освітньої субвенції та надала відповідну інформацію Прем’єр-Міністру України та у МОН  з проханням вжити необхідних дій для недопущення у 2021 році заборгованості із виплати заробітної плати педагогічним працівникам.
АМУ щорічно подає пропозиції громад до вдосконалення формули освітньої субвенції та бере участь у роботі робочої групи з розробки змін до Формули розподілу освітньої субвенції. Цього року до Формули було внесено новий показник, який враховує оплату годин індивідуального навчання, що прогнозовано зменшить дефіцит освітньої субвенції у 2022 році. Проте станом на сьогодні оновлена Формула ще не затверджена постановою Уряду і проект Держбюджету на 2022 рік, який визначає обсяги освітньої субвенції, подано без її врахування.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)