05 / Червень, 2023

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, взяв участь у відкритті Конференції «RESET: ВІДБУДУЄМО ШКОЛИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИМИ ТА ЗЕЛЕНИМИ!», яка відбулась  1 червня 2023 року, у Міжнародний день захисту дітей.

Про досвід та ініціативи органів місцевого самоврядування, про енергоефективність в дії розповідали від Асоціаціі міст України:
Людмила Ткаченко, Новгород-Сіверський міський голова;
Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова;
Юрій Фомічeв, Славутицький міський голова;
Сергій Соломаха, Миргородський міський голова.

Конференція, організована при партнерстві Асоціації міст України, Національної спілки архітекторів України, Національної спілки журналістів України та за підтримки Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства освіти і науки України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України об’єднала представників місцевого самоврядування, відділів містобудування та архітектури громад, центральних органів виконавчої влади, міжнародних партнерів, представників освіти та бізнесу, громадських організацій, експертів задля координації, обміну досвідом, напрацювання спільного вектору відбудови закладів загальної середньої освіти на принципах «Build Back Better», адже відновлення та термомодернізація країни потребують комплексного підходу, а зелена енергетика та енергоефективність стають основою для сталого майбутнього.  

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України подякував партнерам проєкту ГС “Бізнес за партнерство” та проєкту «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС з енергоефективності», що виконується німецькою урядовою компанією  GIZ GmbH  за  плідну та системну роботу  щодо впровадження  енергоефективних заходів.  Він також звернув увагу аудиторії на актуальності  процесів відновленні у сфері освіти, які мають ґрунтуватись на принципах, що стосуються енергоефективності та  подолання викликів змін клімату.

Мери Житомирської, Славутицької, Миргородської та Новгород-Сіверської громад обговорили питання ініціатив та досвіду органів місцевого самоврядування щодо енергоефективних заходів зеленого відновлення та термомодернізації закладів загальної  освіти громад.
Сергій Сухомлин, Житомирський міський Голова поділився  планами відбудови соціальної інфраструктури в Житомирській міській громаді, думками про зміну ментальності та формування свідомості  в процесах відновлення й термомодернізації  закладів освіти та країни в цілому.

“Відновлення закладу передбачає не тільки  теплі енергоефективні конструкції, ми плануємо використовувати сонячний колектор та сонячні батареї,  біотеплиці  та  систему збору дощової води. Завдання країни - після війни не тільки відбудувати економіку та соціальні об'єкти, а зробити швидку трансформацію, що можливе лише завдяки прийняттю інноваційних рішень”,  - зазначив  Сергій Сухомлин.  

Сергій Соломаха, Миргородський міський Голова та Юрій Фомічев, Славутицький міський Голова розповіли про програми відбудови  та сталого енергетичного розвитку міст Славутич та Миргород, реалістичні плани щодо повернення українців у громади, підкреслили важливість створення системи енергоефективних кадрів та принципів безбар’єрності та  інклюзії при відбудові усіх соціальних об'єктів  та  зауважили на вихованні молоді  та дітей через оточення та архітектуру, як частини виховного процесу.  Їх доповіді розширили горизонти й надали новий імпульс учасникам дискусії  щодо системного підходу до впровадження енергоефективних заходів та ідей для  відновлення  об'єктів соціальної інфраструктури  та  громад  в цілому.

Людмила Ткаченко, Новгород-Сіверський міський Голова розповіла про поточну  ситуацію в громаді, яка безпосередньо межує з північним агресором та досвід  співпраці з міжнародними донорами , а також про участь громади в всеукраїнському архітектурному конкурсі  на реалізацію інфраструктурного проєкту побудови опорної енергоефективної зеленої школи  на місці зруйнованої агресором школи №2.

“На сьогоднішній день основною проблемою громади є знищення інфраструктури та лісових ресурсів від постійних ворожих обстрілів. Тому постає питання щодо  заощадження  деревини та  будівництва енергоефективних  об'єктів.  Архітектурний проєкт школи,  який став переможцем конкурсу, відповідає всім вимогам нашого сьогодення на кордоні, тому що він є енергоефективним і зеленим  та  відповідає потребам нашої  громади”, - зазначила Людмила Ткаченко.

Участь у Конференції також взяли:
Іма Хренова-Шимкіна, Директорка проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності» GIZ GmbH;
Дмитро Перунін, Генеральний директор Директорату енергоефективності Мінрегіону;
Марія Малая, перша заступниця Голови Держенергоефективності;
Олег Єресько, Генеральний директор Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН.

На завершення Конференції відбулось нагородження переможців Всеукраїнського закритого архітектурного конкурсу «RESET 2022: Енергоефективні, зелені школи» з проєктування нової будівлі закладу загальної освіти на 250 учнів (з можливістю використання, як опорного закладу освіти) - школи I-III ступенів, розташованої за адресою: вул. Грушевського, 1, м. Новгород-Сіверський, Чернігівської області.

За рішенням журі першість виборола столична архітектурна студія “BORODKIN architects” з інноваційним концептом нової будівлі школи, яка спонукатиме учнів цікаво навчатися, більше спілкуватися та комфортно почуватися завдяки винайденим новим підходам у проєктуванні закладу освіти з актуальністю на майбутнє.
Заохочувальними преміями відзначено проєкти авторських колективів з Києва: ТОВ "ГРАФІТ ПРО" з за цікаве рішення внутрішнього дворика як безпечного місця відпочинку школярів, з садом-оранжереєю та меморіальною стіною пам’яті; та проєктна організація "Проспект-Проєкт" за вдале рішення компактної будівлі школи з прагматичним плануванням, яке має дати додатковий ефект енергоефективності та економічності.

За підсумками конференції сформовано спільний підхід  учасників проєкту RESET до повоєнної відбудови  та модернізації України.

Додамо, Конференція організована громадською спілкою «Бізнес за партнерство» в рамках проєкту «Енергоефективність журналістам, університетам, муніципалітетам від професіоналів»(EE-JUMP), за підтримки проєкту «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС з енергоефективності», що виконується німецькою урядовою компанією GIZ GmbH за дорученням урядів Німеччини та Швейцарії.
Архітектурний конкурс «RESET 2022: Енергоефективні, зелені школи» є частиною проєкту «EE-JUMP – енергоефективність для освітян, журналістів, муніципалітетів від професіоналів».

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)