19 / Травень, 2023

Рада Європейських муніципалітетів та регіонів з Асоціацією міст України та Cities Alliance провели 16 травня 2023 року захід «Women leaders on the frontlines» для обміну досвідом в жіночому місцевому лідерстві у процесах відбудови та відновлення.

Учасники визначили, що ключовим викликом у відновленні буде посилення спроможності всіх українських муніципалітетів задовольняти як короткострокові потреби відбудови, так і забезпечувати довгострокове планування, засноване на сталих інклюзивних та гендерно-чутливих підходах.

Наталія Хольченкова, депутатка Чернігівської міської ради, поділилась з учасниками заходу досвідом організації роботи муніципалітету після повномасштабного вторгнення та зазначила, що поняття «хоробрість» немає гендера.

Еліза Ходжа, професорка у галузі архітектури Університету Пріштіни та депутатка Парламенту Косова, наголосила на важливості успішних прикладів інклюзивного вирішення конфліктів у Косово та започаткуванні мирних процесів під керівництвом жінок.

Тетяна Мельник, експерт з питань відновлення муніципальної інфраструктури Асоціації міст України, розповіла про планування інклюзивного відновлення.

На національному, регіональному та місцевому рівнях запроваджується система планувальних документів з питань відновлення, норми щодо інклюзивного відновлення закладені у законодавстві.

Великим викликом для територіальних громад України є відновлення зруйнованої та пошкодженої інфраструктури, зокрема й з урахуванням таких положень законодавства, створення та забезпечення достойних умов для життя мешканців в кожній громаді України.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)