17 / Червень, 2024

31 травня 2024 року відбулась чергова двостороння онлайн-зустріч між представниками Новобілоуської сільської громади, Чернігівська область, та муніципалітетом Кекава (Латвія).

До зустрічі долучилися представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Латвійської асоціації місцевих та регіональних влад (LALRG), муніципалітетів Новий Білоус та Кекава.

Агіта Каупуза, Радниця Голови Латвійської асоціації місцевих та регіональних влад (LALRG) з питань ЄС, Голова Офісу LALRG в Брюсселі, звернулася до учасників з вітальним словом.

Наталія Лазаренко, експертка проєкту, від Асоціації міст України привітала учасників і висловила сподівання на подальшу співпрацю. Також запропонувала організувати заходи з метою ближчого ознайомлення мешканців муніципалітетів з культурою країни-партнера.

Дмитро Федоров, Новобілоуський сільський голова, подякував латвійським колегам за підтримку, допомогу та зазначив про пріоритетні напрямки роботи Новобілоуської громади, серед яких виділив безпекове питання та розвиток культурного простору.

Юріс Жилко, мер муніципалітету Кекава, проінформував про майбутній візит латвійської делегації до України з метою обміну досвідом, зокрема щодо створення укриттів. Також зазначив про чергову організацію літнього табору для українських і латвійських дітей та надання мікроавтобуса для потреб Новобілоуської громади.

Андріс Вітолс, заступник голови міської ради Кекава, запропонував створити представникам Новобілоуської громади список, у якому буде висвітлено потреби громади, а латвійські партнери сприятимуть їх реалізації.

Станіслав Таран, експерт проєкту, Рада європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), розповів про створення щомісячних підбірок конкурсів для участі громад і підготовку посібника фінансових можливостей європейських програм. Також окреслив пріоритетні напрямки програм Європейського Союзу, серед яких зазначив:

- європейський зелений курс,

- готовність до цифрової ери,

- економіка, яка працює для людей,

- Європа з більш сильними позиціями у світі,

- поширення європейського способу життя,

- новий шлях до європейської демократії.

Агіта Каупуза розповіла про фінансові можливості різних проєктів та запропонувала розглянути можливість залучення існуючих міст-побратимів з інших країн для реалізації спільних проєктів.

Партнерські відносини двох муніципалітетів є системними:

31 березня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Новобілоуської сільської громади та муніципалітету Кекава з метою розпочати двосторонню співпрацю;

8-12 травня 2023 року делегація трьох українських громад, серед яких була Новобілоуська громада, відвідала латвійські муніципалітети-партнери з навчальним візитом;

31 травня 2024 року сторони обговорили можливість підписання Меморандуму про співпрацю.

Захід організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)