18 / Листопад, 2020
Триває прийом заявок на інноваційний конкурс з пошуку креативних ІТ-рішень для зміцнення і розвитку громад Донецької та Луганської областей.
Національний конкурс IT-рішень для громад Східної України «EastCode» – це заклик до дій, спрямованих на збільшення досліджень, нових розробок та проєктів у галузі технологій, які сприятимуть перетворенню українських громад на процвітаючі цифрові спільноти. Нині цифрова трансформація громад є актуальною, адже органам місцевої влади, розташованим уздовж лінії зіткнення, де обмежено фізичний рух, потрібні спеціальні адаптивні інструменти в галузях е-демократії, доступу до послуг та охорони навколишнього середовища.
Конкурс організовано у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Донецькою та Луганською облдержадміністраціями за фінансової підтримки урядів Канади, Данії, Швейцарії та Швеції.
У конкурсному відборі можуть взяти участь розробники, дизайнери, маркетологи, активісти, представники органів місцевої влади та бізнесу, які хочуть реалізувати ідею нового сервісу або стартапу для вирішення актуальних проблем місцевого розвитку на Сході України.
 
Тематичні напрями
Учасники самостійно або з командою можуть подати ідеї за такими напрямами:
Ефективне врядування та збільшення участі громадян у прийнятті рішень
Інноваційні ідеї для подолання цифрової нерівності, розвитку цифрових навичок та включення найуразливіших груп населення в розробку місцевих програм та стратегій.
Охорона довкілля та сталий місцевий розвиток
Запровадження комплексних екологічних онлайн-візуалізацій (мапування) та систем моніторингу. Сервіси для відстеження джерел потенційної радіаційної небезпеки, збору та утилізації відходів, якості повітря, стану водних ресурсів тощо.
Сучасні інструменти наближення публічних послуг до мешканців громад
Максимальна доступність соціальних та адміністративних послуг населенню, що постраждало внаслідок збройного конфлікту, включно з людьми, які перетинають КПВВ.
 
Прийом заявок триватиме до 23 листопада 2020 року. Подати заявку для участі можна за посиланням.
Оцінювання проєктів відбуватиметься у декілька етапів. Учасники, які матимуть найкращі ідеї, презентуватимуть їх журі у фіналі конкурсу.
Дізнатися більше про конкурс можна тут.
 
Контакти:
Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру,
тел.: +380 63 576 1839
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)