16 / Липень, 2021
15 липня 2021 року експерт з питань освіти Асоціації міст України Тетяна Куценко на запрошення Міністерства культури та інформаційної політики України взяла участь у круглому столі «Сильна мова – сильна держава».
Учасники заходу: перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, перший заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Максим Ярмистий, Голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська, директор Інституту української мови НАН України Павло  Гриценко. Модерувала круглий стіл громадська активістка Анастасія Розлуцька.
Під час заходу відбулося обговорення пропозицій до Державної цільової програми розвитку і функціонування української мови в контексті важливості мови як чинника національної безпеки.
Спікери розгялнули питання щодо:
  • популяризації та утвердження української мови як елемента національної безпеки;
  • висвітлення і чіткої артикуляції позиції держави щодо ролі й місця державної мови в контексті національної безпеки;
  • впливу історичного минулого України на сучасну мову ситуацію.
Експерт АМУ Тетяна Куценко висвітлила питання ролі органів місцевого самоврядування у популяризації та розвитку української мови, розповіла про конкретні приклади роботи громад з цього питання. Вона зазначила, що у громадах постійно ведеться така робота відповідно до затверджених програм.  
 
Пропонуємо переглянути відео круглого столу:

Нагадаємо, з 16 січня 2021 року відповідно до ст. 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» всі надавачі послуг незалежно від форми власності мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою.
З 16 липня всі концерти, шоу-програми, культурно-мистецькі, видовищні заходи мають відбуватися державною мовою; комунальні та державні театри повинні забезпечити показ своїх вистав українською мовою, а за потреби супроводжувати такі вистави перекладом державною мовою за допомогою субтитрів, звукового перекладу чи в інший спосіб. Крім того, з 16 липня мовою музейної справи, музейних виставок має бути українська мова.
Також з 16 липня обов'язковим є обслуговування туристів та проведення екскурсій державною мовою. Іншою мовою може здійснюватися туристичне чи екскурсійне обслуговування лише іноземців та осіб без громадянства.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)