30 / Вересень, 2016

         

30 вересня 2016 року аналітик Центру аналізу та розробки законодавства взяла участь в узгоджувальній нараді Міністерства освіти і науки України під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея та директора департаменту професійної освіти Миколи Кучинського. На порядку денному було узгодження позицій заінтересованих осіб стосовно проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення методичних рекомендацій щодо формування регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів, фахівців». Учасниками наради, окрім АМУ, були представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства соціальної політики України та спільного представницького органу сторони роботодавців.

      Було обговорено спірні питання щодо змісту документа, узгоджено позиції щодо механізму формування регіонального замовлення. За підсумками наради департаментом професійної освіти Міністерства освіти і науки України буде підготовлено нову редакцію методичних рекомендацій.

        Нагадуємо, що відповідно до проекту Закону України «Про Державний Бюджет України на 2017 рік» (реєстр. № 5000, КМУ) передбачено здійснення фінансування професійно-технічних навчальних закладів із обласних бюджетів, бюджетів міст-обласних центрів та бюджету м. Києва. Регіональне замовлення – термін, що введений із метою забезпечення механізму формування замовлення на підготовку робітничих кадрів, фахівців у закладах професійно-технічної освіти з урахуванням регіональних потреб у кадрах на регіональному ринку праці. Так, державне замовлення на підготовку таких фахівців у цілому здійснюватиметься Міністерством освіти і науки України тільки для визначеного переліку професій (обговорюється у межах 24 дефіцитних спеціальностей у галузі), натомість регіональне замовлення будуть формувати департаменти освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Підготовлено Центром аналізу та розробки законодавства АМУ

 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)