30 / Грудень, 2021
Кабінет Міністрів України 20 грудня ухвалив зміни до Формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, затвердженої постановою Уряду від 27 грудня 2017 р. №1088.
Фактично, Формулу затверджено в редакції, що відповідає розрахункам обсягів освітньої субвенції для кожної громади, застосованим у Законі України «Про Державний Бюджет України на 2022 рік» (Додаток 5).
У постанові не враховано пропозиції Асоціації міст України, що були висловлені у ході роботи робочої групи з удосконалення Формули освітньої субвенції, зокрема щодо:
  • оплати педагогічного патронажу;
  • оплати замін тимчасово відсутніх педагогічних працівників;
  • врахування реальної потреби у групах подовженого дня;
  • зменшення максимальної РНК;
  • збільшення коефіцієнту поділу класу на групи та іншого педагогічного персоналу.
Разом з тим, враховуючи численні звернення громад щодо нестачі коштів освітньої субвенції на заробітну плату педагогів у 2022 році та рішення Парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування поновлюється діяльність робочої групи, з доопрацювання Формули.
До складу робочої групи, окрім тих, хто був задіяний відповідно до наказу МОН від 22.03.2021 №351, увійдуть представники Міністерства розвитку громад та територій Парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування і представники громад.
Робоча група має на меті вирішити питання належного фінансового забезпечення закладів загальної середньої освіти у 2022 році, внесення зміни до Формули та до Додатку 5 Закону України «Про Державний Бюджет України на 2022 рік».
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)