01 / Листопад, 2023

31 жовтня 2023 року Віталій Кличко, Голова Асоціації міст України, Київський міський голова, зустрівся з представниками Комітету Європарламенту з питань регіонального розвитку (REGI):

Юнусом Омарджі, Президентом Комітету,

Маркусом Рос Семпере, Постійним доповідачем в Європейському парламенті з питань України,

Андреєм Новаковим, Членом Комітету з питань регіонального розвитку та Комітету з питань бюджету,

Радеком Піларом, Головою секретаріату Комітету регіонального розвитку в Європейському парламенті.

 

У зустрічі також взяли участь:

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України,

Оксана Продан, Радниця Голови Асоціації міст України,

Вадим Хонда, експерт із підтримки роботи Європейського Альянсу міст і регіонів із відбудови України.

Під час зустрічі учасники розглянули питання щодо налагодження співпраці між Асоціацією міст України та Комітетом регіонального розвитку, відновлення України та роль у цьому громад, обговорили продовження децентралізації, а також необхідність залучення місцевого самоврядування до підготовки та реалізації Проєкту «Ukraine Facility».

Віталій Кличко щиро подякував Європарламенту за підтримку України та її децентралізаційної реформи, наголосивши на важливості збереження та розвитку місцевого самоврядування як основи демократії.

«Реформа децентралізації є успішним прикладом наближення України до європейських стандартів державного управління. Дуже важливо не зупинятися на досягнутому, а продовжувати змінювати країну за принципом “знизу вгору”», - зазначив Голова Асоціації міст України.

Він також додав, що залучення органів місцевого самоврядування до Проєкту «Ukraine Facility» гарантуватиме значно ефективнішу його реалізацію.

 

Юнус Омарджі наголосив на важливості підтримки України у цей вирішальний для країни час, необхідності відновлення її територій, а також звернув увагу на фінансову допомогу з боку Євросоюзу. Водночас він зазначив, що роль місцевого самоврядування в прийнятті національно важливих рішень повинна збільшитись.

«Політика Європарламенту – довіряти муніципальним органам та посилювати їх адміністративні потужності», - акцентував Президент Комітету Європейського Парламенту з питань регіонального розвитку.

 

У ході зустрічі представники Європарламенту в чергове наголосили, що обговорення майбутньої фінансової допомоги та розвитку демократії в Україні повинні починатися з органів місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)