29 / Листопад, 2021
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №1423-ІХ, що вступив в дію з 27.05.2021 року, внесено доповнення до Закону України «Про землеустрій» №858-ІV .
Закон №858 доповнено статтею 46-1, що вступила в дію через 6 місяців, тобто 27 листопада 2021 року.
Нова норма  Закону "Про землеустрій" дозволяє формувати документацію із землеустрою щодо встановлення меж територій територіальних громад.
Метою складання таких проектів для громад є:
  • з’ясування дійсної межі території територіальної громади;
  • вирішення спору між декількома органами місцевого самоврядування щодо меж територій територіальних громад;
  • внесення відомостей про межі території територіальної громади до Державного земельного кадастру.
Увага! При розробленні проектів землеустрою щодо встановлення меж територій територіальних громад не допускається:
  • встановлення межі території територіальної громади, що змінюватиме межі адміністративно-територіальних одиниць;
  • розташування сформованої земельної ділянки в межах декількох територіальних громад (крім земель лісогосподарського призначення, водного фонду, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земельних ділянок під лінійними об’єктами транспортної, енергетичної інфраструктури).
Межі території територіальної громади можуть проходити по суходолу і по водному простору. У разі встановлення меж території об’єднаної територіальної громади проект землеустрою щодо встановлення її межі має визначати зовнішні межі об’єднаної територіальної громади та межі територій усіх територіальних громад, що увійшли до її складу.
Для встановлення таких меж, відповідна сільська, селищна чи міська рада мають прийняти рішення щодо розробки окументації із землеустрою. В подальшому відомості про межі території територіальної громади вносяться до Державного земельного кадастру і видається витяг з ДЗК. Витяг видається безоплатно відповідній сільській, селищній, міській раді.
 
Аналітичний центр АМУ
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)