26 / Травень, 2022
У рамках тижня відкритого врядування Асоціація міст України спільно з Конгресом місцевих і регіональних влад та за підтримки Секретаріату Кабінету Міністрів України провели у онлайн форматі Круглий стіл  "Залученість молоді у місцевому самоврядуванні".
Відкрите врядування стало важливим компонентом партисипативного, інклюзивного та прозорого процесу прийняття рішень на всіх рівнях влади. Місцеве самоврядування має безліч прикладів, особливо залучення молоді. Захід  мав на меті показати історії успіхів громад, де залучається молодь та популяризувати такі практики. Спікерами виступили представники муніципалітетів та молоді. Загалом у заході взяли участь більше 300 людей.
З вітальним словом до учасників звернулися експерт АМУ з питань молодіжної політики Назар Миколюк, заступник директора департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, завідуюча відділом сприяння розвитку громадянського суспільства та комунікацій з громадськістю Наталія Окша, керівник проекту «Посилення демократичного врядування на місцевому рівні в Україні», Офіс Ради Європи в Україні Світлана Грищенко.

 
Представники Фастівської громади Людмила Рудяк, секретар ради та Богдан Пасічник, голова Молодіжної ради міста Фастова, презентували досвід своєї громади і розповіли про заходи, які проводить молодь під час війни. Презентація за посиланням
Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради розповів про заходи, які громада провела в рамках Тижня відкритого врядування, продемонстрував досвід співпраці з молоддю і плани на найближче майбутнє. Переглянути презентацію за посиланням
Максим Мужичук, спеціаліст Хмельницького молодіжного центру презентувава діяльність своєї установи, розповів про те як залучається молодь, в тому числі і серед ВПО, у Хмельницькій територіальній громаді.
Вінницьку міську раду представили Юлія Мончак, начальник відділу молодіжної політики міської ради і Таїсія Дембровська,  голова Вінницької молодіжної ради. Вони поділились своїми досягненнями і зробили презентацію заходів, які проводять під час воєнного стану. Перегляну презентацію можна за посиланням
Христина Білінська, начальниця управління сімї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради поділилася досвідом роботи в умовах воєнного стану. Продемонструвала, як молодь займається волонтерством і підтримує громаду.
Представники Білоцерківської громади Марина Гончарук, т. в.о. начальника управління з питань молоді і спорту та Лілія Степченко, представниця молодіжного центру, розповіли про заходи, які проводяться в громаді та можуть стати в нагоді іншим громадам.
Досвід Харківської міської ради презентували Олександр Новак, перший заступник Харківського міського голови  та Дмитро Давидянц, керівник молодіжної ради. Наразі Харків не лише відновлюється, а й працює у напрямку волонтерства, допомагає різним категоріям населення. Особливо важливий напрямок - це координація волонтерського руху.
 
Перегляути відеозапис зустрічі

 

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)