ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка шоста)

27 / Березень, 2020

 

Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
 
Кропивницька громада
Придбано три апарати штучної вентиляції легенів для опорної лікарні
Кропивницька міська рада визначила Центральну міську лікарню базовим закладом з прийому хворих на коронавірусну інфекцію. Для забезпечення її необхідним обладнанням було схвалено рішення перерозподілити кошти, передбачені для капітального будівництва медичних установ. 1,2 млн грн спрямовані на придбання трьох апаратів штучної вентиляції легенів.
Нове обладнання вже встановлено у лікарні, воно підходить  для лікування як дітей, так і дорослих. Кожний апарат постачається у комплекті з кисневим концентратором.
У лікарні створено запас захисного одягу для медичних працівників, які працюватимуть із хворими на коронавірусну інфекцію: комбінезони, протичумні костюми, хімстійкі гумові  та латексні рукавички, захисні окуляри, респіратори, одноразові флізелінові халати і фартухи, одноразові та марлеві маски.
Для опорного закладу також виділено та повністю укомплектовано спеціальний автомобіль швидкої допомоги для перевезення хворих на коронавірус.   
 
м. Одеса
Виділено кошти на медобладнання і тести
Міська влада Одеси робить все, щоб не допустити поширення COVID-19 у регіоні. З міського бюджету вже виділено 142 млн грн на заходи щодо попередження та зниження ризику інфікування населення.
Так, на придбання експрес-тестів для діагностики коронавірусу виділено 3,25 млн грн. Зміни в законодавстві дозволять провести закупівлю 10 тисяч експрес-тестів Одеської міської клінічної інфекційної лікарні за прямим договором без довгострокових тендерних процедур, що значно прискорить процес постачання тест-систем у медзаклад і оперативне проведення діагностики.
 
Кам’янська ОТГ, Дніпропетровська область
Заходи з боротьби з коронавірусом координує спеціальний штаб
Всі служби, управління та департаменти міста чітко виконують усі пункти протоколу комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. В установах освіти всіх форм власності до 24 квітня оголошено карантин. Організовано дистанційний процес навчання, скасовано всі масові заходи, весь громадський транспорт і зупинки обробляються спеціальними дезінфікуючими засобами. Через ЗМІ та радіо жителям повідомляють про поточну ситуацію, а також інформують про симптоми і запобіжні заходи, які рекомендовані МОЗ України.
З міського бюджету виділено 10 млн грн на першочергові заходи, спрямовані на боротьбу з коронавірусом. За розпорядженням міського голови два рази на тиждень всі служби, які забезпечують життєдіяльність міста, будуть координувати свою роботу на спеціальному засіданні штабу.
Також  в терміновому порядку завершується ремонт другої половини інфекційного відділення міської лікарні №7, куди у разі необхідності будуть направлятися люди, які контактували з хворими на коронавірус.
Якщо у пацієнтів буде виявлено і підтверджено коронавірус, їх направлятимуть до лікарні міста Дніпро.
 
м. Полтава
Місто діє на попередження розповсюдження захворюваності
У зв’язку із загрозою поширення коронавірусу на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій було вирішено в’їзди й виїзди у Полтаву перекрити бетонними блоками. Пропуск відкритий тільки через п’ять блокпостів, де чергують рятувальники та поліцейські. Вони проводитимуть температурний скринінг водіїв та пасажирів. За потреби їх відправлятимуть до медиків.
Також у місті працюють мобільні групи оперативного штабу, які перевіряють дотримання підприємцями та жителями карантинних заходів.
 
 м. Долинська, Кіровоградська область
Додаткові кошти на боротьбу з коронавірусом
На позачерговій сесії Долинська міська рада прийняла рішення про внесення змін до міського бюджету на 2020 рік  у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції.
Так, виділено 300 тис. грн Долинській центральній районній лікарні на придбання швидких (експрес) тестів для діагностики коронавірусу; на дезінфікуючі речовини та засоби індивідуального захисту; на лікувальні засоби для надання медичної допомоги хворим.
Також громада видлила 50 тис. грн для КП «Долинський Міськкомунгосп» на придбання дезінфікуючих засобів та тканини для пошиття захисних масок.
 
м. Львів
У місті робитимуть ПЛР-тести
ПЛР-тести, які дозволять виявляти інфекцію на ранній стадії, будуть робити у Львові. Раніше аналізи треба було відправляти до Києва і чекати результат декілька днів. Тепер тестування на наявність коронавірусу займе кілька годин. Лабораторія робитиме від 100 тестів на день. Львів замовив 20 наборів реагентів для всіх етапів ПЛР-тестування на суму понад 1 млн грн. Цього недостатньо, тому Львівський міський голова Андрій Садовий закликав усіх медиків, фармацевтів, власників чи працівників медлабораторій, науково-дослідних установ, по можливості, допомогти місту з якісними імпортними реагентами.
 
Тростянецька ОТГ, Сумська область
Вся громада підтримує міську лікарню
Тростянецька міська рада виділила рішенням сесії міський лікарні для підготовки до подолання вірусу COVID-19 кошти в сумі 700 тис. грн, з яких 400 тис. грн - на два апарата штучної вентиляції легень, 300 тис. грн - на придбання дезінфікуючих засобів.
Завдячуючи фінансовій підтримці суб’єктів господарювання та небайдужих тростянчан, Благодійний Фонд «Доброта» закупив нове медобладнання на суму 169,3 тис. грн. Було придбано: дозатор лікувальних речовин (інфузійний насос), монітор пацієнта поліфункціональний, дефібрилятор.
Також з бюджету Тростянецького району виділено 100 тис. грн на придбання лікарських засобів та засобів індивідуального захисту персоналу. А Мартинівська та Ницахська громади виділили лікарні по 10 тис. грн на придбання апарату штучної вентиляції легень.
 
м. Чернігів
Кошти на медицину та зарплати медперсоналу
У Чернігові з метою запобігання захворюванню, викликаному поширенням коронавірусу COVID-19, створений міський оперативний штаб, діє міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Також активно ведеться робота щодо забезпечення закладів охорони здоров’я необхідним медичним обладнанням, виробами медичного призначення, деззасобами та засобами індивідуального захисту.
На міську лікарню №2, інфекційне відділення якої готується приймати таких пацієнтів, вже виділено 3,6 млн грн. За ці кошти придбано: 500 комплектів захисного одягу для медперсоналу, 1000 респіраторів, 200 пар хірургічних рукавичок, 4000 шприців, 300 флаконів етилового спирту, медикаменти та інші вироби медичного призначення. З депутатського фонду перераховано 800 тис.г рн, які теж залучаються для придбання того, що необхідно для забезпечення діяльності лікарні.
Медичний персонал інфекційного відділення, який контактуватиме з хворими на коронавірус, буде отримувати надбавки з коштів міського бюджету.
 
м.Білгород-Дністровський, Одеська область
1,2 млн грн на медичне обладнання
На позачерговій сесії Білгород-Дністровської міської ради депутати ухвалили рішення виділити з бюджету 1, 2 млн грн на придбання необхідного устаткування в лікарню в рамках заходів з недопущення поширення коронавірусної інфекції.
За ці кошти буде придбано один апарат штучної вентиляції легенів, портативний апарат ШВЛ, поліфункціональний монітор пацієнта з неінвазивним виміром гемодинаміки та інше медичне обладнання.
Окільки міська лікарня Білгород-Дністровського визначена опорним закладом, який прийматиме і забезпечуватиме лікування людей у разі виявлення коронавіруса, місцева влада звернулася до сусідніх громад з проханням також виділити кошти на медичне обладнання, оскільки їх жителі лікуватимуться саме у цій лікарні.
 
Вінницька громада
Спеціалізоване інфекційне реанімаційне відділення
У Вінниці на базі першої міської клінічної лікарні №1 створюється інфекційна реанімація на 25 робочих місць.
«У лікарні працюють над додаткових створенням оснащених боксів і напівбоксів інтенсивної терапії. Простими словами, ми створюємо інфекційну реанімацію на 25 робочих місць. Уже розмістили замовлення на придбання додаткового оснащення на загальну суму 19 млн грн. Йдеться про ті гроші, які виділила міська рада минулого тижня на позачерговому засіданні сесії. За ці кошти плануємо придбати 20 апаратів штучної вентиляції, монітори спостереження за станом пацієнта, шприцеві та інфузійні насоси, дефібрилятори, рентгенівський і ультразвуковий пересувні апарати. Частина обладнання вже надійшла, частину обладнання очікуємо в найближчий час. Все залежить від постачальника. Рентгенівський апарат вже знаходиться у відділенні, також замовили 1250 швидких тестів на визначення коронавірусу для лікарні №1 і майже 3000 тестів для інших закладів міста», – повідомив директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш.
Вінницька міська клінічна лікарня №1 визначена базовою для прийому дорослих, хворих на COVID-19.
 
Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетверта, п’ята​

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)