15 / Липень, 2021
15 липня 2021 року на черговому пленарному засіданні Парламент прийняв в цілому Проєкт Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти" №4629-1. За законопроєкт проголосували 334 народні депутати.
Цей довгоочікуваний громадами Закон двічі був включений до Порядку денного пленарних засідань Верховної Ради, однак народні депутати не встигали розглянути його. 
Асоціація міст України вітає прийняття Закону в цілому, враховуючи правку №29 народного депутата України Сергія Колебошина, якою вносяться зміни до ст. 32 Закону України "Про загальну середню освіту". Вона дозволяє утворювати ліцеї за наявності двох класів на паралелі у старшій школі, що дає можливість невеликим і малим громадам засновувати ліцеї.
За активної підтримки АМУ у фінальному тексті законопроекту №4629-1 враховано ряд змін до освітнього законодавства, які значно спрощують формування мережі комунальних ліцеїв:
  • засновниками ліцеїв можуть бути будь-які громади, спроможні їх сформувати і утримувати;
  • знижено мінімальну кількість класів на паралелі у 10-12 класах ліцею до двох, при цьому ліцей має забезпечити три профілі навчання (замість шести, як передбачалось попередньою редакцією);
  • ліцеї зможуть мати у своєму складі початкові класи;
  • заклади дошкільної освіти можуть бути у складі початкової школи та гімназії;
  • опорні школи можуть надавати повну загальну середню освіту.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)