13 / Жовтень, 2022
Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції, в рамках реалізації проєкту «Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу» запрошує мікропідприємства взяти участь у програмі грантів.
Ініціатива спрямована на надання підтримки мікропідприємствам, які перемістилися або працюють у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Київській, Чернігівській, Сумській та Полтавській областях.
Основною метою проєкту є підтримка економіки України шляхом сприяння збереженню та створенню робочих місць, відновленню виробництва та задоволенню попиту населення на критичні товари та послуги.
Максимальна сума гранту — 4 500 євро у гривневому еквіваленті за обмінним курсом ООН, який змінюється у перший та п’ятнадцятий дні кожного місяця.
Поточний курс ООН можна знайти тут: https://treasury.un.org/operationalrates/OperationalRates.php.
Одержувач гранту самостійно відповідає за сплату всіх податків, зборів, мита та інших нарахувань, пов’язаних із отриманням гранту.
Розглянуті будуть лише заявки мікропідприємств, які мають не менше одного року досвіду роботи (зареєстровані до вересня 2021 року включно) та працевлаштовують до 10 осіб. Подавайте заявку лише, якщо ваш бізнес належить хоча б до однієї зі вказаних нижче категорій:
 1. мікропідприємства, які перемістилися з постраждалих від війни областей України до Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Київської областей;
 2. мікропідприємства, які працюють у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Київській, Чернігівській, Сумській та Полтавській областях;
 3. мікропідприємства, які очолюють жінки та які релокувалися або здійснюють діяльність у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Київській, Чернігівській, Сумській та Полтавській областях.
Якщо бізнес належить одночасно до декількох із перерахованих категорій (наприклад, релокований бізнес, який очолює жінка), зазначте всі відповідні категорії, проте подавайте лише ОДНУ заявку.   
 
Пріоритет у рамках цього конкурсу буде надано мікропідприємствам, які:
 • створюють хоча б одне додаткове робоче місце;
 • створюють додану вартість;
 • виробляють товари/надають послуги, які повністю/частково орієнтовані на експорт, підвищують свій експортний потенціал або шукають можливості для експорту;
 • виробляють товари/надають послуги, які є критичними або яких недостатньо на ринку;
 • відновлюють розірвані ланцюжки постачання у певних галузях економіки;
 • використовують інноваційні технології;
 • сприяють відновленню довкілля;
 • створюють можливості для працевлаштування таких категорій осіб: людей з інвалідністю, мігрантів, внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та/або батьків великих сімей (з трьома чи більшою кількістю дітей).
Грант може бути використаний на такі заходи:
 • придбання спеціалізованого обладнання, інструментів, потрібних для виробництва/переробки та інших заходів мікропідприємства;
 • орендування приміщень (на термін до 4-х місяців);
 • ремонт чи облаштування приміщень (включно з придбанням меблів, стелажів тощо);
 • створення додаткових робочих місць;
 • придбання сировини для виробничого процесу;
 • перевезення обладнання/персоналу;
 • розвиток експорту (ліцензування, дозволи, пошук нових зовнішніх ринків тощо)
 • інші необхідні для адаптації у військовий час заходи.
Усі заходи повинні бути заплановані на термін, що не перевищує 4 місяці.
Від одного підприємства допускається подача лише ОДНІЄЇ заявки.
Підприємствам, які отримали грант від МОМ у рамках попереднього конкурсу «Розвиток МСП (травень-вересень 2022 року)», підтримка надана не буде.
 
Гранти НЕ БУДУТЬ надані мікропідприємствам із таких галузей:
 • виробництво або торгівля зброєю та військовим спорядженням;
 • виробництво або торгівля алкогольними напоями;
 • виробництво або торгівля тютюновими виробами;
 • виробництво або торгівля радіоактивними матеріалами;
 • виробництво, торгівля або використання необроблених азбестових волокон;
 • виробництво або торгівля фармацевтичними препаратами;
 • виробництво або торгівля пестицидами/гербіцидами, які зняті з міжнародного виробництва або заборонені.
Заповніть заявку за посиланням
Кінцевий термін подання запитів на роз’яснення — 17 жовтня 2022 року. Запити на роз’яснення подаються на електронну пошту: smeboost@iom.int.
Кінцевий термін подання заявок — 31 жовтня 2022 року.
Про результати розгляду заявок будуть повідомлені лише попередньо відібрані мікропідприємства. Мікропідприємства, які потрапили до шорт-листа, отримають сповіщення до 21 листопада 2022 року.
14 жовтня 2022 року об 11:00 МОМ проведе вебінар, під час якого буде надано роз’яснення щодо процесу подання заявок
Реєстрація на вебінар -  за посиланням.
► Відеозапис вебінару буде доступний на сайті Business.Diia за посиланням: https://business.diia.gov.ua/marketplace/finansuvanna – в розділі грантові програми (Програма SME Boost / Розвиток МСП)
 

Етапи та критерії оцінювання заявок:
- Перший етап. Попереднє оцінювання
Перевірка на відповідність технічним параметрам і критеріям прийнятності (повнота та правильність заповнення заявки, відповідність критеріям для мікропідприємства, рік реєстрації тощо).
Заявки будуть відібрані згідно з формальними критеріями та пріоритетами для відбору підприємств у рамках цього оголошення.  Заявки, які не пройдуть технічне оцінювання, будуть відхилені.
- Другий етап. Презентація бізнес-планів
Попередньо відібрані кандидати будуть запрошені на наступний етап, на якому заявник повинен буде підготувати більш деталізовану заявку (бізнес-план) і презентувати проєкт відбірковій комісії, до якої входитимуть експерти МОМ, партнерських організацій та органів державної влади національного або обласного рівня.
Буде проведена додаткова перевірка відповідності критеріям прийнятності (рік реєстрації, діяльність підприємства, зобов’язання створити певну кількість робочих місць тощо).
Для прийняття остаточного рішення щодо надання гранту представники МОМ можуть здійснювати додаткові моніторингові візити на підприємство або заплановане місце ведення бізнесу.
Під час другого етапу, експерти МОМ оцінюватимуть бізнес-плани за такими критеріями.
- Третій етап. Підписання договору та надання гранту
Схвалення планів використання грантів та підписання грантових договорів між МОМ і підприємствами, які успішно пройшли другий етап відбору.
⇒ Відібрані в першому раунді кандидати будуть окремо поінформовані про розклад та терміни проведення наступних раундів відбору.

Конкурс проводиться в рамках проєкту “Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу”, який втілюється Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Банк розвитку KfW. Проєкт реалізується у партнерстві з Міністерством економіки України та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. При впровадженні грантового компоненту МОМ співпрацює з Офісом з просування експорту та підприємництва, а також з обласними державними адміністраціями.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)