04 / Квітень, 2024

Ігор Терехов, Голова Харківського РВ Асоціації міст України, Харківський міський голова та

Сергій Надал, Голова Тернопільського РВ Асоціації міст України, Тернопільський міський голова, під час Консультацій щодо реформування житлової політики 03 квітня 2024 року, проведених Урядом України спільно з Групою Світового банку, Європейською Комісією та Європейським інвестиційним банком для просування реформи житлової політики в Україні, представили позицію Асоціації міст України.

Участь у Консультаціях взяли також:

● Ремі Дюфло, Тимчасовий повірений у справах Представництва ЄС в Україні,

● Бріджит А. Брінк, Посол США в Україні,

● Жан-Ерік де Загон, Голова постійного представництва ЄІБ в Україні,

● Геворг Саркісян, Голова Представництва Світового банку в Україні,

● Олександр Кубраков, Віцепрем’єр-міністр з відновлення України,

● Ольга Стефанішина, Віцепрем’єр-міністр з питань ЄС та євроатлантичної інтеграції,

● Олена Шуляк, Голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Ігор Терехов звернув увагу на значну чисельність громадян, які не зареєстрували право власності на житло у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що затримує надання компенсації.

«Механізм компенсації за пошкоджене та зруйноване житло, що на сьогодні передбачений законодавством, розрахований лише на власників житла. Водночас, є потреба у компенсації для квартиронаймачів, які проживають у комунальних квартирах, гуртожитках та чиє житло було пошкоджене чи зруйноване», – зазначив Харківський міський голова.

Крім того, Ігор Терехов запропонував врегулювати питання щодо передачі в комунальну власність земельних ділянок під повністю зруйнованими будинками, за які громадянам надано компенсацію, і власники такого майна відповідно до законодавства відмовились від права власності на будівлю.

Сергій Надал проінформував учасників консультацій про зусилля Тернопільської міської територіальної громади по вирішенню питань житлової політики. У м. Тернополі є практика розроблення певних правових і фінансових інструментів, зокрема місцеві програми на засадах співфінансування.

Тернопільський міський голова підкреслив, що важливо передбачити фінансування будівництва житлових будинків для забезпечення потреб ВПО, ремонту пошкоджених багатоквартирних будинків за рахунок бюджетного фінансування, зокрема коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Зважаючи на значну потребу в забезпеченні житлом ВПО, знову актуальним постає питання участі забудовників у вирішенні соціально важливих проблем міста.

«Відновлення пайової участі забудовників у розмірі 10 % сприятиме забезпеченню житлом ВПО та інших категорій громадян, які відповідно до законодавства мають право на поліпшення житлових умов», – зазначив Сергій Надал.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)