31 / Травень, 2024

27 травня 2024 року за сприяння Асоціації міст України відбулась чергова двостороння онлайн-зустріч між представниками Малинської міської територіальної громади (Житомирська область) та муніципалітету Теруель (Іспанія).

Участь у заході взяли представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Федерації іспанських муніципалітетів і провінцій (FEMP) та муніципалітетів Малин та Теруель.

З вітальним словом виступила Наталія Лазаренко, експертка проєкту, Асоціація міст України.

Олександр Ситайло, Малинський міський голова, висловив вдячність іспанським колегам за підтримку України та зазначив, що головним завданням наразі є відбудова економіки, яка зазнала значних втрат і пошкоджень. Також розповів про актуальні проблеми громади, серед яких виділив створення індустріального парку, поводження з твердими побутовими відходами та нестачу спеціальної техніки.

О.Ситайло також розповів про співпрацю з муніципалітетами інших країн, зокрема Німеччини, Естонії, Латвії.

Росіо Феліз де Варгас Перес, керівниця апарату мерії Теруеля, зазначила про наміри подальшої співпраці та запропонувала обговорити перспективи реалізації спільних проєктів.

Станіслав Таран, експерт проєкту, Рада європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), зазначив про непохитність Ради європейських муніципалітетів і регіонів у підтримці українських муніципалітетів та розповів про щомісячні підбірки конкурсів, у яких можуть брати участь українські муніципалітети. Також зазначив про підготовку посібника фінансових можливостей європейських програм.

Йоланда Лопес Байлон, спеціалістка з питань управління, відділ міжнародного співробітництва, Федерація іспанських муніципалітетів і провінцій (FEMP), підкреслила важливість зустрічі та запропонувала звернути увагу на культурний напрям співпраці.

27 липня 2023 року відбулася онлайн-зустріч між представниками Малинської міської територіальної громади (Житомирська область) та муніципалітету Теруель (Іспанія), під час якої учасники домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом для розвитку Малинської  громади.

13-18 листопада 2023 року представники Малинської громади у складі делегації Асоціації міст України відвідали іспанські муніципалітети – партнери з навчальним візитом.

Під час зустрічі учасники обговорили поточний стан та майбутню співпрацю між муніципалітетами Малин і Теруель, а також фінансові можливості спільних проєктів. 

Асоціація міст України продовжуватиме роботу для розвитку міжнародного партнерства на рівні муніципалітетів та допомоги в реалізації спільних проєктів громад у майбутньому.

Захід організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)