26 / Травень, 2022
Асоціація міст України повідомляла про категоричну непідтримку закопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» щодо порядку преміювання посадових осіб органів місцевого самоврядування»№7247 як такого, що порушує конституційні принципи розподілу повноважень між державною владою та місцевим самоврядуванням, підриває взаємовідносини між місцевим самоврядуванням та державною владою, а під час воєнного стану - і обороноздатність країни.
► Нагадаємо, законопроєктом № 7247 пропонується запровадити втручання обласних державних (військових) адміністрацій у внутрішні питання діяльності органів місцевого самоврядування.
У листах до Голови Верховної Ради України, голів фракцій та груп, голів парламентських Комітетів  АМУ виклала свою позицію та прохання не підтримувати законопроєкт №7247.  Також АМУ звернулася й до Мінрегіону.
Міністерство розвитку громад та територій України листом від 23 травня 2022 року повідомило, що не підтримує ідеї, закладені у законопроєкті №7247, та готове надати відповідний висновок на запит Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. 
 
Асоціація міст України дякує Міністерству розвитку громад та територій України за підтримку позиції на захист інтересів місцевого самоврядування та дотримання принципів Європейської хартії місцевого самоврядування.

Раніше парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, підтримуючи позицію АМУ, ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України відхилити законопроєкт №7247 й на вимогу авторів законопроєкту відмовився переглядати це рішення. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)