20 / Червень, 2024

04 червня 2024 року відбулась двостороння онлайн-зустріч між представниками Чортківської міської громади, Тернопільська область, та муніципалітетом Безьє (Франція).

У зустрічі взяли участь представники муніципалітетів Чорткова, Безьє та Асоціації міст України.

Володимир Шматько, Чортківський міський голова, представив Чортківську громаду та окреслив пріоритетні завдання в громаді, серед яких зазначив водопостачання, очистку води, енергоефективність та створення навчальних класів з метою вивчення французької культури. Також розповів про напрямки можливих спільних проєктів, зокрема щодо психологічної реабілітації ветеранів війни, отримання якісної освіти, встановлення сонячних електростанцій.

Марго Ассі, проєктна менеджерка, презентувала муніципалітет Безьє як місто з давньою історією та розповіла про існуючу співпрацю між Безьє та Чортковом.

Фредерік Броссар, заступник директора департаменту послуг для населення міста Безьє, зазначив про можливість подачі спільної проєктної заявки на грантовий конкурс.

Наталія Лазаренко, експертка проєкту, Асоціація міст України, зазначила, що Асоціація міст України у співпраці з Радою європейських муніципалітетів та регіонів, асоціацій органів місцевого самоврядування десяти країн Європейського Союзу, муніципалітетів України та Європейського Союзу, Програми U-LEAD з Європою протягом 2023 року проадвокувала  створення 30 міжнародних міжмуніципальних партнерств, і налагодження таких зв’язків продовжується.

Під час зустрічі сторони також обговорили навчальний візит представників Чортківської громади до муніципалітету Безьє з метою обміну досвідом в спільно обраних сторонами напрямках.

Асоціація міст України надасть експертну підтримку для розробки концепції спільного проєкту Чорткова та Безьє.

Захід організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)