05 / Квітень, 2022
Міністерство освіти і науки України розробило рекомендації щодо окремих питань завершення 2021/22 навчального року, які затверджено наказом № 290  від 1 квітня 2022 року.
Зокрема у документі зазначено, що виконання освітньої програми, навчального плану є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогічних працівників.
МОН рекомендує закладам загальної середньої освіти:
  • самостійно визначити день завершення освітнього процесу в 2021/2022 навчальному році;
  • забезпечити виконання освітніх та навчальних програм, навчального плану через ущільнення навчального матеріалу, організацію самостійної навчальної діяльності учнів, додаткові консультацій із використанням технологій дистанційного навчання.
Документ також містить методичні рекомендації щодо:
  • підсумкового оцінювання
  • Державної підсумкової атестації
  • переведення учнів на наступний рік навчання і видачі документів про здобуття освіти
Асоціація міст України звертає увагу на те, що у наказі МОН зазначено, що доведення методичних рекомендацій до відома керівників закладів середньої освіти покладено на органи управління у сфері освіти обласних та Київської міської державних адміністрацій і не згадано органи місцевого самоврядування. Проте методичні рекомендації стосуються усіх закладів середньої освіти, які в умовах воєнного стану продовжують освітню діяльність, а не лише закладів обласного підпорядкування.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)