09 / Травень, 2024

Другий щорічний Міжнародний Саміт міст і регіонів відбувся 09 травня 2024 року в Києві за участі Президента України Володимира Зеленського. 

Ігор Терехов, Харківський міський голова, Голова Харківського РВ Асоціації міст України, розказав про виклики та боротьбу міста, яке знаходиться під постійними ворожими обстрілами, в частині «Внутрішньо переміщені особи: гуманітарний виклик».


Андрій Садовий, Львівський міський голова, Голова Львівського РВ Асоціації міст України, поділився з присутніми досвідом організації реабілітаційного центру «Unbroken», в якому військовослужбовцям надають можливість відновитись та соціалізуватись на рівні світових стандартів, у частині «Реабілітація жертв війни: медичний, психологічний та соціальний аспекти» Саміту.

У частині «Відновлення та розвиток громад і територій під час війни та у повоєнний період» від імені 1055 громад, які є членами Асоціації міст України, виступив Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. Він подякував Збройним Силам України та міжнародним партнерам за захист і можливість планувати відновлення після нашої спільної Перемоги. 

«Громади, великі й маленькі, тилові й тимчасово окуповані, продовжують допомагати ЗСУ, продовжують надавати життєво необхідні послуги мешканцям і водночас планувати майбутнє. Ми робимо все тут і зараз, тому складно:

- стратегії готуємо одночасно з планами розвитку, планами відновлення й з конкретними проєктами;
- хочемо зробити все максимально швидко;
- потрібні бюджетні зміни;
- недостатнє фінансування ряду  делегованихповноважень;
- у багатьох  громадах цього року дефіцит для забезпечення життєво необхідних послуг. І це не тільки фінанси. Це і техніка, і люди;
- нерозподілені повноваження між місцевим самоврядуванням і військовими адміністраціями сьогодні й на майбутнє … Проблем багато, але ми їх долаємо спільно», – зазначив Олександр Слобожан.

«Дякую Європейському Союзу за те, що в Ukraine Facilities передбачено пряме фінансування громад, наше завдання зараз – передбачити прозорий механізм розподілу цих коштів, вдосконаливши існуючу систему документального забезпечення відновлення. 

Маємо вже зараз успішні кейси відновлення після деокупації громад Київщини та Чернігівщини і навіть стратегії відновлення деяких тимчасово окупованих громад», – підкреслив він.

Виконавчий директор Асоціації міст України презентував учасникам Саміту Концепцію відновлення місцевого самоврядування України, затверджену 01 квітня 2024 року Правлінням. 

«У першу чергу – допомога військовим і Перемога демократичного світу, Перемога України», – підсумував Олександр Слобожан.

З вітальними словами до учасників Саміту звернулись:
Володимир Зеленський, Президент України,
Роберта Мецола, Президентка Європейського парламенту,
Руслан Стефанчук, Голова Верховної Ради України,
Денис Шмигаль, Прем’єр-міністр України,
Олексій Кулеба, Заступник керівника Офісу Президента України, Виконавчий Секретар Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України,
Свенья Шульце, Міністерка економічного співробітництва та розвитку ФРН,
Марк Коолс, Президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи,
Патрік Моліноз, Президент комісії CIVEX Європейського комітету регіонів, віцегубернатор провінції Бургундія-Франш-Конте, Франція,
Джей Роберт Інслі, губернатор штату Вашингтон, США.

Саміт працював у наступних частинах:
 - «Відновлення та розвиток громад і територій під час війни та у повоєнний період»,
- «Європейська інтеграція України: досягнення, виклики та перспективи у регіональному вимірі», 
- «Внутрішньо переміщені особи: гуманітарний виклик»,
- «Реабілітація жертв війни: медичний, психологічний та соціальний аспекти».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)