26 / Січень, 2017

        25 січня 2017 року у Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти відбулось засідання робочої групи з доопрацювання до другого читання проекту Закону «Про освіту» (реєстр. № 3491-д від 04.04.2016; народні депутати України) під головуванням заступника завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олени Козієвської.

      До роботи було залучено науковців, представників Міністерства освіти і науки України, професійно-технічних та інших навчальних закладів та експертів у галузі. На порядок денний засідання було винесено продовження розгляду статті 12, що стосується повної загальної середньої освіти.

      Народним депутатом було внесено пропозицію щодо обовʼязковості створення органами місцевого самоврядування умов для територіального відокремлення закладів, що надають початкову освіту, від гімназій та ліцеїв. Це, на думку експертів АМУ, призвело б до значних видатків із місцевих бюджетів. Особливо критичним це питання є в сільських регіонах. На сьогодні загальноосвітні навчальні заклади у сільському регіоні призупиняють свою діяльність або закриваються, значними є видатки на утримання їх приміщень, у той же час спостерігається зменшення контингенту учнів. Будівництво окремих шкіл для початкового навчання та гімназій і ліцеїв стане майже непосильним фінансовим вантажем для місцевих бюджетів. Натомість, наприклад, у великих містах таке відокремлення, можливо, є виправданим. Однак подібне рішення має бути прийняте територіальною громадою з урахуванням наявних ресурсів, зокрема земель, а не стати обовʼязком кожної громади.

       Робоча група врахувала позицію АМУ й відхилила правку народного депутата.

       Чергове засідання заплановане на 27 січня 2017 року і відбудеться у Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти о 10:00.

 

Центр аналізу та розробки законодавства АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)