27 / Січень, 2017

      27 січня 2017 року у Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти відбулось засідання робочої групи з доопрацювання до другого читання проекту Закону «Про освіту» (реєстр. № 3491-д від 04.04.2016; народні депутати України) під головуванням заступника завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олени Козієвської.

     До роботи було залучено науковців, представників Міністерства освіти і науки України, інших галузевих міністерств, керівників навчальних закладів та експертів у галузі. На порядок денний засідання було винесено продовження розгляду статей 11 та 12.

     Було обговорено перелік ключових компетентностей, що мають бути сформовані у системі загальної середньої освіти. Також дискутували щодо повноважень органів місцевого самоврядування в сфері дошкільної освіти.

      Прийнято рішення, що органи місцевого самоврядування створюють умови для здобуття дошкільної освіти шляхом:

  • формування і розвитку мережі закладів освіти;
  • замовлення підготовки педагогічних працівників;
  • реалізації освітніх програм неформальної освіти для батьків, законних представників;
  • реалізації інших заходів.

     АМУ наполягала на виключенні норми щодо реалізації освітніх програм неформальної освіти для батьків, законних представників, оскільки це потребуватиме додаткових видатків із місцевого бюджету на оплату комунальних послуг приміщень, заробітної плати для фахівців, які розроблятимуть та реалізовуватимуть такі програми. Поряд із тим члени робочої групи зазначили про актуальність такої норми з метою підготовки батьків для здійснення ними сімейної (домашньої) освіти.

      Чергові засідання заплановані на наступному тижні.

 

Центр аналізу та розробки законодавства АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)