15 / Березень, 2017
14 березня у Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти відбулось засідання робочої групи з доопрацювання до другого читання проекту Закону «Про освіту» (№3491-д) під головуванням заступника завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олени Козієвської.
У засіданні взяли участь науковці, представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, керівники навчальних закладів та експерти. До обговорення долучився заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
Завдяки участі представника Асоціації міст України вдалось відхилити правку народного депутата, що передбачала імператив у виплаті щорічної грошової винагороди в розмірі не менше посадового окладу за сумлінну працю, зразкове виконання службових обовʼязків. У чинній редакції йдеться про виплату такої винагороди у розмірі до посадового окладу. Внесена народним депутатом правка по суті за умови обмеженого грошового ресурсу могла б призвести до відсутності таких виплат. Також вдалось доповнити редакцію частини першої статті 58 про державні гарантії педагогічним працівникам щодо надання пільгових довготермінових кредитів на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла або надання службового житла нормою про визначення такого порядку Кабінетом Міністрів України.
 
  
 
Окрім того, викликала дискусію частина друга статті 61 про встановлення окладу педагогічного працівника в розмірі трьох мінімальних заробітних плат. Оскільки на час прийняття Верховною Радою України цього законопроекту у першому читання йшлось про 1600 грн., відтепер ідеться про 3200 грн., що становитиме 9600 грн. Це є непосильним для бюджету країни і може призвести до дефіциту освітньої субвенції та невиплат у сферах дошкільної та позашкільної освіти, що здійснюються із місцевих бюджетів. Прийнято рішення звернутись до керівників держави за роз’ясненнями.
Підготовка законопроекту до другого читання триває.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)