25 / Серпень, 2021
23 серпня 2021 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".  Даний закон "прирівнює"  електронні паспорти до паперових. 
 
Посадовим особам органів місцевого самоврядування необхідно звернути увагу на таке:
Е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон пред’являються особою замість та без додаткового пред’явлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, документів (відомостей, даних) про реєстраційний номер облікової картки платника податків, про місце проживання. Тобто дані положення порширюються і на сферу надання публічних послуг, у тому числі адміністаривних.
 
Е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон не використовується у разі:
1) перетинання державного кордону України, крім випадків необхідності підтвердження особи громадянина України при в’їзді в Україну;
2) в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї;
3) в’їзду, перебування, проживання або пересування у межах прикордонної смуги, виходу у територіальне море та внутрішні води України.
 
Дійсність паспорта в додатку Дія можна перевірити через QR-код, який діє три хвилини. Завдяки цьому підробити, викрасти чи забути паспорт неможливо. А перевірити його дійсність кожен може через свій смартфон. Це принцип people to people, який Мінцифри впроваджує під час запуску всіх наших послуг. Щоб розширити функціонал цифрових паспортів, Мінцифри запустило шеринг документів. Це функція, яка замінює ксерокси та сканери. Цифрова копія потрапляє зі смартфона одразу в систему запитувача.
Мінцифри звертається  до усіх користувачів  повідомляти службу підтримки про усі випадки, коли електронні паспорти не приймаються.
Також запрацював paperless.diia.gov.ua — єдиний портал, де зібрані інструкції щодо роботи та використання цифрових документів. Тут можна знайти все — від авторизації в застосунку чи на порталі до отримання електронного підпису, з’являтимуться нові інструкції, як тільки запускатимуться нові електронні послуги.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)