25 / Листопад, 2021
28 жовтня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об’єкта нерухомості» №1174-IX від 02.02.2021 р.
Закон спрямований на врегулювання одночасного переходу права приватної власності/права користування земельною ділянкою, на якій розміщений об’єкт нерухомого майна (житловий будинок (крім багатоквартирного), інша будівля або споруда), об’єкт незавершеного будівництва (далі – об'єкт).
Законом внесено зміни до: 
- Земельного кодексу України, 
- Цивільного кодексу України, 
- Закону України «Про оренду землі», 
- Закону України «Про іпотеку».
 
Асоціація міст України звертає увагу органів місцевого самоврядування, що Законом  №1174-ІХ:
► встановлено строк в 30 днів для розірвання та укладення нового договору на встановлення порядку користування землею між співвласниками будівлі;
Це обумовлено тим, що у випадку, коли власником земельної ділянки є територіальна громада, то рішення приймається відповідним органом місцевого самоврядування. Саме для уникнення порушення строків пов’язаних з розкладом сесій або засідань таких органів, встановлено законодавцем строк в 30 днів, який є необхідним та достатнім в даній ситуації.
► передбачено правові наслідки невиконання вимог щодо обов’язковості розірвання/укладення договору та відшкодування новим власником майна плати за землю.

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)