30 / Травень, 2023

30 травня 2023 року відбулася онлайн-зустріч представників Павлоградської міської територіальної громади (Дніпропетровська область) та муніципалітету Новий Їчин (Чеська Республіка).

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники U-LEAD з Європою, Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Союзу міст і муніципалітетів Чеської Республіки (SMOČR), Асоціації міст України (АМУ).

Анатолій Вершина, Павлоградський міський голова, презентував Павлоградську міську територіальну громаду, розповів з якими труднощами стикаються громади під час агресії рф в Україні, зазначив про потреби та спроможності громади, а також висловив сподівання щодо подальшої співпраці. Він щиро подякував представникам м. Новий Їчин за підтримку України та допомогу в її боротьбі за людські цінності і свободи.

Станіслав Копецький, міський голова м. Новий Їчин, насамперед висловив солідарність з українським народом у протистоянні російській агресії. Він зазначив, що з початком агресії рф в Україні, чеські державні і місцеві органи влади долучились до підтримки України. Сторона презентувала місто Новий Їчин, розповіла про цікаві місця для мешканців та гостей міста, показала відео з найбільш туристичними місцями міста, а також розповіла про місцеву газету.

Наталія Лазаренко, менеджерка Проєкту, модераторка заходу, наголосила, що кінцева мета співпраці полягає у підготовці спільного проєкту громад з розвитку Павлоградської міської територіальної громади – проєктної заявки, яка може буде подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування. Мета проєкту – налагодити якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Сторони домовилися обмінюватися інформацією задля ефективної співпраці між муніципалітетами, організувати навчальний візит до Чеської Республіки, розробити спільні проєкти, які можуть бути реалізовані у рамках майбутньої співпраці.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)