26 / Травень, 2023

26 травня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Криничанської селищної територіальної громади (Дніпропетровська область) та муніципалітету Логатець (Словенія).

Під час зустрічі учасники домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом для відновлення та розвитку Криничанської селищної територіальної громади.

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники U-LEAD з Європою, Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Асоціації муніципалітетів і міст Словенії (SOS).

Юрій Балюк, Криничанський селищний голова, насамперед щиро подякував всім європейським країнам за підтримку України, за допомогу в її боротьбі за людські цінності і свободи. Він презентував Криничанську селищну територіальну громаду, що міститься за 50 км від міста Дніпро, яка об’єднує 46 населених пунктів у 8 старостинських округах, де мешкає понад 19 тисяч людей.

Агровиробництво і переробка є основою економіки громади, працює комунальне підприємство «Центральна лікарня». З початку збройної агресії рф проти України громада прийняла понад 1200 внутрішньо переміщених осіб. Для цих людей створюються максимально комфортні умови для адаптації в нових умовах, водночас, через дефіцит коштів, їх розміщено в приватному секторі.

Серед нагальних проблем голова зазначив: забезпечення централізованого водопостачання (зведення водонапірних башт), перехід на альтернативні види енергії (сонячні панелі для навчальних закладів), забезпечення спецтранспортом (шкільні автобуси, асенізаторні машини, вантажівки, прибиральна техніка), станція сортування твердих побутових відходів, а також надання психологічної підтримки мешканцям, захисникам і переміщеним особам, забезпечення гідних умов соціального і медичного забезпечення громадян.

Рудольф Лебан, керівник відділу загальних справ муніципальної адміністрації Логатець, розповів про свою гірсько-лісову громаду в центрі Словенії, де мешкає понад 15 тисяч людей. Рушійною силою розвитку економіки є металургійна, деревообробна і транспортна галузі, а також конструкторські роботи. На території громади містяться дві великі промислові зони, працюють близько 200 міжнародних компаній. Також завдяки численним пам’яткам архітектури, культурній спадщині і природному ландшафту Логатецька громада розвиває туристичний і готельний бізнес, проводить різноманітні фестивалі та ярмарки.

Рудольф Лебан зазначив, що громада має значний досвід міжнародної співпраці, і висловив готовність допомогти українцям у питаннях утилізації ТПВ, а також психологічної допомоги мешканцям.

Наталія Лазаренко, експертка Проєкту, модераторка заходу, наголосила, що кінцева мета співпраці полягає у підготовці спільного проєкту громад з розвитку Криничанської селищної територіальної громади – проєктної заявки, яка може буде подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування. Мета проєкту – налагодити якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Сторони домовилися обмінюватися інформацією задля ефективної співпраці між муніципалітетами, організувати навчальний візит до Словенії, розробити спільні проєкти, які можуть бути реалізовані у рамках майбутньої співпраці.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)