05 / Червень, 2023

02 червня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Зеленодольської міської територіальної громади (Дніпропетровська область) та муніципалітету Со (Франція). Під час зустрічі учасники домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом для відновлення та розвитку Зеленодольської міської територіальної громади.

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники U-LEAD з Європою, Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Французька асоціація Ради CEMR (AFCCRE), муніципалітетів Зеленодольськ та Со.

Дмитро Невеселий, Зеленодольський міський голова, подякував французьким колегам за підтримку і бажання допомогти Зеленодольській громаді та передав слово Ользі Цицюрі, секретарю міської ради. Вона презентувала Зеленодольську громаду як синергію бізнесу, природи, спорту, туризму і молоді – безпечну і комфортну. На її території мешкає понад 15 тисяч населення, третина якого – сільське, та 1120 внутрішньо переміщених осіб. Громада має вихід на річку Дніпро. Основа економіки - енергетична галузь: Криворізька ТЕС та сонячна електростанція «Солар парк»; сільське господарство – річковий перевантажувальний термінал «Нібулон» та 107 агропідприємств. Розвинуті галузі освіти, медицини, культури і спорту. Від початку повномасштабної російської агресії обстрілами зруйновано сільськогосподарську та енергетичну інфраструктуру, 100% земель с/г призначення (чверть площі громади) забруднені вибуховими снарядами, пошкоджено понад 50% муніципальних закладів, близько 20% житлового фонду, вбито і поранено 80 людей.

Серед основних напрямків співробітництва представники Зеленодольська назвали такі: відновлювана енергетика в муніципальних закладах, відновлення інфраструктури водопостачання/водовідведення, розвиток спортивної інфраструктури, створення центру реабілітації військових.

Філіп Лоран, мер міста Со, віце-президент Асоціації мерів Франції (AMF) і президент Вищої ради територіальної громадської служби (CSFPT), презентував муніціпалітет Со - передмістя Парижу, з населенням понад 20 тисяч людей. Со є визначним осередком архітектури, культури, туризму і дозвілля, сприяння активному способу життя і відпочинку. Щороку його відвідують близько 3,5 мільйонів туристів. Також він є центром освіти, і муніципалітет сприяє інтеграції навчальних та дослідницьких закладів у рамках Urban Campus, різноманітності комерційної та ремісничої діяльності, що відповідає викликам соціального різноманіття. Серед пріоритетів - розвиток сталих моделей виробництва та споживання, що полягає у триєднанні виробництва, інновацій та діджиталізації; боротьба з харчовими відходами, сприяння циркулярній та солідарній економіці.

Мета Проєкту: підготовка спільного проєкту громад з розвитку Роменської міської територіальної громади – проєктної заявки, яка може бути подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування, та якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Асоціація міст України продовжуватиме роботу для розвитку співпраці між громадами, організації навчальних візитів та допомоги в реалізації спільних проєктів громад у майбутньому.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)