10 / Лютий, 2022
10 січня Асоціація міст України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України і ГО «Національна асоціація громадського харчування» провела онлайн-нараду для сільських, селищних, міських голів, їх заступників з питань порядку і умов надання субвенції на модернізацію харчоблоків, що вперше передбачена у Державному бюджеті на 2022 рік.
У заході взяли участь 988 громад, які мали можливість задати запитання спікерам.
Доступ до відеозапису наради можна отримати у виконавчих директорів регіональних відділень Асоціації міст України.
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря розповів про особливості надання субвенції на модернізацію харчоблоків, зокрема про підходи до визначення проєктів, які зможуть фінансуватись за рахунок субвенції. Він зазначив, що відмінності цьогорічного підходу в тому, що кошти виділятимуться на проєкти, які передбачають комплексне оновлення харчоблоків і їдалень шкіл, а не на поточні ремонти та оновлення обладнання.
Також, Іван Лукеря презентував посібник з рекомендаціями, яких необхідно дотриматись для отримання субвенції. Заступник Міністра запевнив, що така субвенція надаватиметься щороку. Громади, які не отримали субвенцію в цьому році, можуть отримати її в наступному.
  
Директор Департаменту впровадження  пріоритетних проектів регіонального розвитку Мінрегіону Надія Бондарчук розповіла про умови та проєкт порядку надання субвенції на модернізацію харчоблоків. Зокрема вона наголосила, що субвенція спрямовується на проекти, період реалізації яких становить не більше одного року і орієнтовна вартість - не більше 6 млн грн.
Детальніше представив посібник для проектувальників та архітекторів «Харчові блоки в закладах освіти» Голова правління ГО «Національна асоціація громадського харчування» Орест Степаняк.
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря та Директор Департаменту впровадження  пріоритетних проектів регіонального розвитку Надія Бондарчук відповідали на запитання від громад більше години, але усі питання озвучити не вдалося.
За результатами заходу АМУ направить Мінрегіону перелік питань, які не прозвучали. Отримані відповіді будуть оприлюднені на сайті Асоціації міст України та доведені до відома членів АМУ.
Асоціація міст України висловлює вдячність спікерам онлайн-наради: Заступнику Міністра розвитку громад та територій України Івану Лукері, Директору Департаменту впровадження пріоритетних проектів регіонального розвитку Мінрегіону Надії Бондарчук, Голові правління ГО «Національна асоціація громадського харчування»​ Оресту Степаняку.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)