29 / Грудень, 2023

У грудні 2023 року відбулось три онлайн-вебінари для представників українських муніципалітетів у рамках Проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні», що впроваджується Агентством міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Королівства Нідерландів VNG International (Ві Ен Джі Інтернешнл) у партнерстві з Асоціацією міст України.

 

14 грудня 2023 року

Тема: «Розширення можливостей громад: плануємо просторовий розвиток у відповідь на потреби громадськості»

Захарула Лоізу, урбаністичний дизайнер, дизайнер громадського простору; Валентина Амайя, ландшафтний дизайнер та урбаніст, та Ольга Котта, архітектор та урбаніст міжнародної мережі архітектурного проєктування UNStudio (Нідерланди), наголосили на важливості публічного простору в розширенні можливостей муніципалітетів. Йшлося про роль публічних просторів у створенні інклюзивних громад, активне залучення спільноти до розробки публічних просторів.

Представники українських громад дізнались також про проєкт «Зелена миля» та про співпрацю UNStudio з муніципалітетами Нідерландів.

 

21 грудня 2023 року

Тема: «Алгоритм розробки Плану відновлення і розвитку територіальної громади: методологія, етапи та досвід практичного втілення»

Наталія Бойко, експертка з питань місцевого самоврядування; Євген Овчаренко експерт з питань планування, та Віктор Шулик, експерт з питань місцевого економічного розвитку Проєкту VNG International в Україні, представили алгоритм розроблення та надали практичні поради щодо створення Плану відновлення і розвитку територіальних громад.

Спікери акцентували увагу представників громад на ключових етапах розробки Плану, опрацюванні аналітичної інформації, формуванні стратегічного бачення, визначенні пріоритетів відновлення і розвитку та розробці «дерева цілей» відновлення та розвитку. Також представники громад дізнались про формування каталогу проєктів та їх пріоритетність, про проведення громадських обговорень Плану і подальший моніторинг його втілення.

 

28 грудня 2023 року

Тема: «Mercy Corps: підтримка сільського господарства України»

Дмитро Омельченко, координатор проєкту з підтримки сільського господарства України (UASP) у глобальній команді гуманітарних організацій Mercy Corps, розповів про умови участі у програмі Mercy Corps з підтримки сільського господарства України, про географію та напрямки діяльності програми, що включає підтримку дрібних фермерів та домогосподарств.

Спікер зазначив, що Mercy Corps підтримала понад 750 тисяч людей, що перебувають в Україні чи були змушені шукати притулок у Польщі, Молдові та Румунії. Йдеться про надання грошової допомоги, гранти для бізнесу, побутові, харчові та гігієнічні набори.

 

У заходах взяли участь представники Асоціації міст України з територіальних громад Херсонської, Миколаївської, Донецької, Київської, Луганської, Волинської, Тернопільської та інших областей.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)