22 / Вересень, 2023

1 листопада 2023 року набирають чинності нові державні будівельні норми щодо проєктування та будівництва захисних споруд цивільного захисту (сховищ, протирадіаційних укриттів) та споруд подвійного призначення із захисними властивостями сховищ або протирадіаційних укриттів — ДБН В.2.2-5:2023 «Захисні споруди цивільного захисту», затверджені наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 10.08.2023 року № 702. Одночасно визнаються такими, що втратили чинність ДБН В.2.2-5-97 «Будинки і споруди. Захисні споруди цивільного захисту», затверджені наказом Держкоммістобудування України від 08 липня 1997 року № 106 (зі змінами).
В нових державних будівельних нормах враховано наступні пропозиції Асоціації міст України:
 - у п. 7.1.5 ДБН В.2.2-5:2023 висоту приміщень (від відмітки підлоги до низу перекриття (покриття) захисних споруд та споруд подвійного призначення (далі – СПП) при новому будівництві слід приймати не менше ніж 2,5 м;
 - п. 7.2.1.3 ДБН В.2.2-5:2023 слід передбачати наступні допоміжні приміщення для сховищ та споруд подвійного призначення із захисними властивостями сховищ, зокрема приміщення для аварійних джерел живлення;
 - у п. 11.4.4 ДБН В.2.2-5:2023 при розташуванні захисних споруд та СПП місткістю більше ніж 20 осіб у приміщеннях підвальних та цокольних поверхів, що не мають сполучення із зовнішньою каналізаційною системою, або у разі, якщо неможливо відвести стік від санітарних приладив у зовнішню каналізацію самопливом, необхідно передбачити насосну станцію перекачки з встановленням засувки всередині споруди.

Інші пропозиції Асоціації міст України щодо внесення змін до законодавства у сфері містобудування щодо проєктування та будівництва захисних споруд цивільного захисту знаходяться на опрацюванні Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)