21 / Січень, 2022
20 січня у Луцьку відбувся спільний захід Асоціації міст України та Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») на тему: Обговорення законодавчих основ місцевого економічного розвитку.
Модерували обговорення  експерт АМУ з питань місцевого економічного розвитку України Євгеній Шаповалов та виконавча директорка Волинського РВ АМУ Мар’яна Конончук.  У онлайн форматі до заходу приєднався Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
З вітальним словом до учасників заходу звернулися: Вячеслав Рубльов, народний депутат України, Голова підкомітету з питань регіональної політики та місцевих бюджетів Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Ірина Констанкевич, народний депутат України, Перший заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань національної та культурної пам'яті Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, Григорій Недопад, Голова Волинської обласної ради, Сергій Мовенко, перший заступник голови Волинської обласної державної адміністрації, Юрій Вербич, заступник Луцького міського голови, керуючий справами виконкому, Наталія Гнидюк, заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Іван Лукеря, заступник Міністра розвитку громад та територій України, зазначив, що Закон України № 5323 «Про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики» визначив три стовпи державної регіональної політики: планування, фінансування і управління та наголосив на важливості саме планувальної складової – стратегіях місцевого економічного розвитку.
Учасники дискусії обговорили переваги і недоліки законодавчих основ щодо місцевого економічного розвитку та проаналізували аспекти законопроєкту № 5323 «Про засади державної регіональної політики» і його вплив на територіальні громади загалом, та Волині зокрема. Важливим моментом дискусії стало обговорення механізмів та інструментів стратегічного планування регіонального і місцевого розвитку.
Галина Семенець, експерт з юридичних питань, Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розповіла про удосконалення планувальних документів регіонального та місцевого розвитку, а також пояснила узгодження стратегічного, програмного та бюджетного планування.
Борис Карпус, Нововолинський міський голова наголосив на важливості стратегічного планування в економічному розвитку міста.
  
Під час обговорення сучасного стану та перспектив реформування Державного фонду регіонального розвитку, до заходу приєднався Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Він наголосив, що зараз на розгляді Уряду знаходиться багато законодавчих ініціатив, які передбачають вдосконалення механізмів фінансування регіонального розвитку, а для ефективної реалізації інфраструктурних проектів у територіальних громадах, Асоціація міст України буде пропонувати вдосконалити підзаконну базу, яка стосується відбору та комісії.
Неодноразово Асоціація міст України наголошувала, що необхідно збільшити загальний обсяг Державного фонду регіонального розвитку. У бюджетному процесі дуже жорстко відстоювали, щоб цей фонд не був зменшений і нам це вдалося,  зазначив О. Слобожан.
Наприкінці зустрічі Андрій Корнієнко, експерт з політики децентралізації, Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розповів про алгоритми реалізації проєктів економічного розвитку.
Артем Сачук, старший проектний менеджер офісу реформ Кабінету Міністрів України наголосив, Державний фонд регіонального розвитку має стати ефективним інструментом, який забезпечить реалізацію стратегій регіонального розвитку та стратегій розвитку територіальних громад.
 
Відео заходу:

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)