23 / Червень, 2023

22 червня 2023 року відбулося засідання фахової мережі з питань адміністративних послуг, організоване Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

Захід об’єднав понад 90 представників органів місцевого самоврядування: заступники сільських, селищних, міських голів, керівники виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, що забезпечують надання адміністративних послуг, зокрема керівники ЦНАПів.

Мета зустрічі: аналіз та узагальнення актуальних потреб населення у сфері адміністративних послуг в умовах воєнного стану, формування пропозиції щодо їх вирішення.

Ольга Крупина, начальник відділу "Центр надання адміністративних послуг" виконавчого комітету Куликівської селищної ради Чернігівської області-державний реєстратор,  накреслила проблемні питання здійснення органами місцевого самоврядування повноважень з державної реєстрації актів цивільного стану.

Ольга Шилко, начальник відділу ЦНАП Бобровицької міської ради (Чернігівська область), підтвердила наявність проблем з державної реєстрації актів цивільного стану, зокрема з огляду на позицію Мін’юсту та його територіальних підрозділів.

Алла Стрижова, начальник управління "Центр надання адміністративних послуг м.Суми», підтвердила наявність проблем з державної реєстрації актів цивільного стану та зазначила, що фахівці ЦНАПу відповідь від регіонального управління юстиції чекають з 08.12.2022 року.

Лариса Карпяк, директор департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку», зазначила, що їх ЦНАП зміг налагодити надання послуг з державної реєстрації актів цивільного стану, проте це потребувало надзвичайних зусиль, тому їхній успіх швидше є винятком, а не правилом.

Вона також зупинилася на недоліках запровадження змін, внесених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.06.2023 № 504-р до Переліку адміністративних послуг, які є обов’язковими для надання через ЦНАПи, та при надання соціальних послуг.

Павліна Оганесян, начальник управління Центру надання адміністративних послуг міста Ромни, розповіла про проблеми з проходженням тестування представників їхнього ЦНАПу.

Володимир Мягкоход, експерт з питань адміністративних послуг Асоціації міст України, модератор заходу, проінформував про відновлення тестування кандидатів на посади державних реєстраторів згідно з наказом Мін’юсту від 05.05.2023 №1039/7 та його результати, а також про новий Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування», який перебуває на підписі у Президента.

Підбиваючи підсумки зустрічі, він зазначив, що учасниками уточнено проблемні питання та актуальні потреби муніципалітетів у сфері адміністративних послуг в умовах воєнного стану.

 

Відео засідання фахової мережі з питань адміністративних послуг можна отримати у Регіональних відділеннях Асоціації міст України.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)