28 / Червень, 2023

28 червня 2023 року відбулося засідання фахової мережі з питань освіти, організоване Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

Захід об’єднав понад 60 представників органів місцевого самоврядування: заступники сільських, селищних, міських голів, керівники виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Мета зустрічі: аналіз та обговорення проблемних питань у сфері освіти та визначення шляхів їх вирішення.

Людмила Цюпа, начальник відділу освіти виконавчого комітету Жовтоводської міської ради, розповіла про існуючу проблему простою майна ліквідованих закладів освіти.

Олена Сидоренко, Оржицький селищний голова, розкрила проблематику захисних споруд цивільного захисту в закладах освіти, зазначила про існуючі колізії в законодавчих актах, що безпосередньо вплинуло на невключення проєкту ремонту найпростішого укриття у розподіл субвенції за постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 № 419.

Тетяна Дімітрова, спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі Ладижинської міська ради, презентувала для присутніх громад експериментальний проєкт Міністерства внутрішніх справ України «спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі», розповіла про переваги існування такого працівника в штаті органу місцевого самоврядування.

Владислав Ковальов, експерт з питань освіти Асоціації міст України, модератор заходу, проінформував про участь в робочій групі з питань організації роботи в захисних спорудах цивільного захисту установ, закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, спеціальної освіти та кроки Асоціації міст України у вирішенні проблеми недостачі освітньої субвенції.

Підбиваючи підсумки зустрічі, він зазначив, що учасниками уточнено проблемні питання та актуальні потреби муніципалітетів у сфері освіти в умовах воєнного стану, що стане основою для підготовки пропозицій по їх вирішенню від Асоціації міст України.

Відео засідання фахової мережі з питань адміністративних послуг можна отримати у Регіональних відділеннях Асоціації міст України.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)